Uwielbienie z Sezonem na Czereśnie!

Finał 12. Festiwalu Chrześcijańskie Granie zapowiada się znakomicie. Na scenie pojawi się zespół Sezon na Czereśnie – Debiut 2022. Kapela zaprezentuje swój autorski materiał, który już 20 maja 2023 pojawi się na rynku w formie albumu muzycznego. W trakcie koncertu będzie część uwielbienia poprowadzona z ks. Piotrem Chmieleckim, sercaninem. Festiwal już 23 kwietnia o 16.00 w Dobrym Miejscu!

KUP BILET NA FESTIWAL: Festiwal Chrześcijańskie Granie – BILETY

Festiwal Chrześcijańskie Granie odbędzie się 23 kwietnia w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach. Bilety na wydarzenie można kupić na Bilety na Festiwal Chrześcijańskie Granie – muzyka chrześcijańska (chrzescijanskiegranie.pl) Festiwal w tym roku będzie transmitowany poprzez www.fabrykakoncertow.com.pl Każdy zakupiony bilet jest cegiełką na rzecz festiwalu.

Zespół Sezon na Czereśnie powstał w kwietniu 2018 r. w Porąbce Uszewskiej z okazji prymicji wspólnego przyjaciela ks. Krzysztofa Fejkiela. Okazjonalny występ spotkał się z pozytywnym odbiorem. Muzycy postanowili więc, że na jednym występie się nie skończy. Efektem ich wspólnej pracy są autorskiej utwory: „Modlitwa”, „Psalm błogosławieństwa”, „Siedem dusz”, „Wyalienowany”. 23 X 2023 Sezon zachwycił publiczność i jury w warszawskim Dobrym Miejscu podczas XI Festiwalu Chrześcijańskie Granie. W konkursie DEBIUTY 2022 wygrał ZŁOTY KRĄŻEK dla DEBIUTU 2022.

FESTIWAL – HISTORIA

Festiwal Chrześcijańskie Granie jest organizowany od 2011 roku. Wydarzenie ma zawsze miejsce w Warszawie, m. in. na scenie Areny Ursynów, w Parku Sowińskiego czy w Katolickim Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE. Do tej pory, podczas Chrześcijańskiego Grania, zaprezentowało się kilkudziesięciu artystów z całego kraju. Wśród nich byli debiutanci: Muode Koty, Soudarion, StronaB, Albo i Nie, ale także gwiazdy muzyki z dobrym przesłaniem: Gospel RainAntonina KrzysztońArkadio czy ks. Jakub Bartczak. Artyści występujący na festiwalu prezentują różne gatunki muzyczne od popu, rocka poprzez hip-hop po poezję śpiewaną.


fot. Karol Regulski / Dobrym Okiem

FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE W RAMACH TARGÓW

W tym roku Festiwal Chrześcijańskie Granie odbywa się w ramach XXVIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie, które będą trwały od 20 do 23 kwietnia i zostaną zakończone, tym oto wyjątkowym koncertem.


Jednym z kluczowych elementów targowych wydarzeń, będzie finał 26 edycji Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. W tym samym czasie uhonorowani zostaną również laureaci Nagrody Mały FENIKS 2023, która skierowana jest do instytucji i osób promujących wartościowe książki. Same Targi i wchodzące w skład programu towarzyszącego spotkania autorskie, promocje książek, dyskusje panelowe oraz wystawy – będą miały miejsce w salach Zamku Królewskiego, a także namiotach ustawionych tuż przed Arkadami Kubickiego.


fot. Karol Regulski / Dobrym Okiem

Festiwal zaś, planowany jest w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, na Dewajtis 3.


KWESTIE ORGANIZACYJNE:

W tym roku, oprócz sprzedaży tradycyjnych biletów, organizatorzy pragną zaproponować (za drobną opłatą), transmisję koncertów festiwalowych, przeznaczoną szczególnie dla osób, które z różnych przyczyn, w tym odległości, jaka dzieli je od Warszawy, nie będą w stanie uczestniczyć w wydarzeniu stacjonarnie. Koszt transmisji to cegiełka, jaką odbiorcy dołożą w tworzenie tego wyjątkowego, szlachetnego dzieła, jednocześnie stając się jego współorganizatorami. Informacje o zasadach wykupu transmisji, pojawią się już wkrótce!


Jednocześnie zachęcamy wszystkich sympatyków, fanów Festiwalu oraz osoby ceniące muzykę chrześcijańską, do bezpośredniego finansowego wsparcia Chrześcijańskiego Grania. Dzięki tym gestom serdeczności, możemy stworzyć coś wielkiego! Możemy stworzyć przestrzeń, dla twórców, którzy nie wstydzą się śpiewać na chwałę Boga i pokazać ludziom, że muzyka chrześcijańska, w dzisiejszym świecie, wciąż ma  wielkie znaczenie. Dlatego, wszyscy zainteresowani mogą kupić płytę Chrześcijańskiego Grania (TUTAJ) oraz wpłacać drobną darowiznę na:  Chrześcijańskie Granie – Patronite.pl 

Scroll to Top