ARTYŚCI

Festiwal Chrześcijańskie Granie 2021

10. Festiwal Chrześcijańskie Granie już niedługo!

Zagrają: JEDNO / Półpiętro / Semeíon

Gwiazda wieczoru: Monika Giergiel Music (NON STOP CCM 2020)

✅Oglądaj 26 maja o 20.00 na http://www.1on.pl

ARCHIWUM

ZESPOŁY 9.FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE

HIOB – gość specjalny
LET HIM RUN – zwycięzcy Debiutów 2018
Sąsiedzi + – zwycięzcy konkursu NON STOP CCM

W konkursie Debiuty 2019 wystąpią:
Tato (nominacja Fundacji „Chrześcijańskie Granie”)
Iwona Pietrala (nominacja Listy z Mocą)
Iwona Janicka – Projekt Dla Bożej Chwały (zwycięzca Plebiscytu SMS DEBIUTY 2019)
Wojtek “Dziwak” Błęcki (Laureat Festiwalu HIP–HOP FESTIWAL – PROJEKT KOSTKA

HIOB

Gość specjalny Festiwalu. Znany jest publice Dobrego Miejsca z Debiutów 2013 i Festiwalu Chrześcijańskie Granie 2013 . Zwyciężył z Muodymi Kotami w 2016 roku otrzymując miano Debiutu Roku. Na tegorocznym Festiwalu zaprezentuje kilka utworów z nowego krążka “Stwardnienie Rozsiane”.

LET HIM RUN

Polski zespół grający muzykę chrześcijańską z gatunku „praise&worship”, założony w 2017 roku przez Marcina Pawełka (guitar, vocal), Rafała Hilbrychta (bass) i Dominika Cendrzaka (drums). W dniu 13 października 2017 roku zespół wydał swój premierowy singiel pt. „Czekam”, który zdobył pierwsze miejsce w dwóch listach przebojów: w 310 notowaniu „Listy z mocą” (26.10.2017) i 167 notowaniu „Złotej dziesiątki Radia Warszawa” (24.11.2017). Na początku 2018 roku do składu dołączyli: Natalia Sołtysek (vocal) i Mieszko Krzyś (guitar, vocal). Drugi singiel zespołu pt. „W imię Twoje” ukazał się 23 marca 2018 roku. Kolejnym krokiem będzie nagranie pierwszego albumu.

Sąsiedzi +

Pięć oryginalnych osobowości, których połączyło sąsiedztwo, pasja do muzyki i przede wszystkim Jezus Chrystus.

https://youtu.be/DSwu9cifmW0


<<< Koncert Debiuty im. Moniki Brzozy >>>

Tato

Oficjalny start zanotował 21 kwietnia 2018 roku, a TATO to wiadomo – bez początku i bez końca.

Iwona Pietrala

W zeszłym roku wydała swój pierwszy singiel – Oblubienica. W tej chwili pracuje nad debiutancką płytą pt “Jestem blisko”. Pierwsze dwa utwory zdobyły najwyższe miejsca na Liście z Mocą, a także w Radio Warszawa. Występuje jako support przed koncertami między innymi Stanisława Soyki, Antoniny Krzysztoń, Tau, NiemaGotu w Londynie.

Iwona Janicka – Projekt Dla Bożej Chwały

Projekt Dla Bożej Chwały zrodził się w sercu liderki zespołu, Iwony Janickiej, jako
upragniony owoc dziękczynienia za uzdrowienie z choroby gardła.
Jak wspomina Iwona: „W mojej głowie zaczęły pojawiać się melodie, które następnie przerodziły się w piosenki. Minęło kilka lat zanim odważyłam się je komukolwiek pokazać, ale pragnienie dziękczynienia za uzdrowienie wciąż nie dawało mi spokoju. W końcu zdecydowałam się na próbę napisać ogłoszenie w internecie, że poszukuję muzyków do projektu chrześcijańskiego, sama nie do końca dowierzając, że uda się w taki sposób skompletować zespół”.  Wierzymy, że Pan Bóg Sam nas powołał i chce się nami posługiwać wedle Swej woli. Wszystko – na większą chwałę Bożą i cześć Najświętszej Dziewicy Maryi.

Wojtek “Dziwak” Błęcki

Do tej pory posługuję się pseudonimem artystycznym: “Dziwak“, pochodzę z Chojny, woj. zachodniopomorskie. W październiku kończę 23 lata. Przygodę z Hip Hopem zacząłem około 10 lat temu, pierwsze utwory zostały nagrane w 2012 roku, w moim rodzinnym domu, w studio w pokoju, gdzie wspólnie z kolegami tworzyliśmy rap. Tworzyliśmy hip hopowy squad pod szyldem “Glazzur Squad” współtworząc lokalną scenę rapową, grając, organizując koncerty, uczestnicząc w wielu tego typu imprezach w naszym regionie do roku 2017. Nasze inspiracje muzyczne zakorzenione były głównie w amerykańskim i polskim ulicznym, gangsterskim rapie lat dziewięćdziesiątych, w zespołach takich jak Das EFX, Mobb Deep, Jedi Mind Tricks, donGURALesko, Trzeci Wymiar, Biggie Smalls, Wu Tang Clan i wiele innych. Niszczący, “imprezowy” tryb życia jaki wtedy prowadziłem doprowadził mnie do rozpadu wielu relacji. Już w gimnazjum popadłem w uzależnienia takie jak: masturbacja, marihuana, papierosy, z którymi to nałogami walczyłem oraz nie radziłem sobie coraz bardziej. W międzyczasie nastąpił rozpad squadu, poszedłem na pierwsze studia, potem drugie, po rezygnacji z drugiego kierunku straciłem zupełnie sens i kierunek życia, postanowiłem wyjechać do Wrocławia w poszukiwaniu pracy. W maju, roku 2017 Pan Bóg posługując się cudem zabrał mi wszystkie uzależnienia, do których dzięki Łasce nie powróciłem do dziś. Po uwolnieniu z nałogów poznałem moją dziewczynę Klaudię, rozpocząłem trzeci kierunek studiów. Po mojej przemianie nagrałem tylko kilka utworów rapowych, zagrałem kilka koncertów. Do utworu “Neofita” powstał teledysk a sam utwór został wyróżniony w konkursie: #piosenkanasto organizowanym przez ZAiKS oraz Polskie Radio w roku 2018.

—–
Zachęcamy Was do wspierania wydarzenia poprzez wpłaty na konto:
Fundacja „Chrześcijańskie Granie”,
Dewajtis 3, 01-815 Warszawa
Numer konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909
(tytułem: darowizna na cele statutowe)

Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu na fb >>
Festiwal Chrześcijańskie Granie 2019 : festiwal debiutów!

Przewiń do góry