ARTYŚCI

 

11. Festiwal Chrześcijańskie Granie już niedługo!

Gwiazdy wieczoru:

ZESPÓŁ JEDNO (DEBIUT 2021)

TYLKO TY (NON STOP CCM 2022)

 
✅Wspieraj / Bilety na festiwal: CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE na PATRONITE
✅Oglądaj 23 października: DOBRE MEDIA TV
 
 
 

 
 
W 11. edycji Festiwalu CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE wystąpią:
 
Bonoboco
Bonoboco jest młodym zespołem, wykonującym muzykę elektroniczną o treściach chrześcijańskich. Artyści poprzez swoją twórczość chcą dzielić się z innymi świadectwem wiary, przybliżać słuchaczy do Boga oraz po prostu pomagać im w modlitwie. Do tej pory w sieci ukazały się dwa z ich utworów: „Hizop” i „Na dobranoc”, które są do odsłuchania na YouTube. 

 
Sezon Na Czereśnie
Zespół powstał w 2018 roku i od początku swojego istnienia wykonuje muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Swoją nazwą nawiązuje do wiosenno-letnich miesięcy, kiedy to wszystko budzi się do życia – po szaro-burej, chłodnej zimie, przychodzi czas na zieleń, kwitnące drzewa oraz dłuższe dni, dzięki którym mamy więcej energii do działania i jesteśmy szczęśliwsi. Artyści chcą, aby ta radość trwała nie tylko kilka miesięcy, ale cały rok, dlatego też każdym swoim koncertem pragną otwierać sezon na czereśnie i w ten sposób uwielbiać Boga. Za sobą mają już kilkadziesiąt koncertów, wypuścili też kilka utworów na YouTube, a obecnie są w trakcie wydawania debiutanckiej płyty. Wśród sukcesów można zaliczyć zwycięstwo w Festiwalu Hosanna w Siedlcach. 

 
Marta Madejska 
Częstochowianka, na co dzień anglistka. Ukończyła Studium Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Centrum Szkolenia Muzyków i Liderów Uwielbienia w zakresie emisji głosu, pisania tekstów i kompozycji. Zaangażowana w rozmaite projekty muzyczne. Związana z zespołem 77FM oraz projektem Agnieszki Fiuk „Pieśń nad Pieśniami”. Napisana z mężem Darkiem piosenka „Młode serca” została Piosenką Roku Ruchu Światło-Życie. W październiku 2021 roku ukazała się jej debiutancka płyta „Po Twoich śladach” zawierająca 12 autorskich utworów.

 
Jedno
Zespół powstał w 2019 roku podczas tarnowskiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, a swoją nazwą nawiązuje do fragmentu z Ewangelii wg św. Jana (J 17, 20-26), w którym to Chrystus prosi Ojca za przyszły Kościół – aby stanowił JEDNO. Tworzy go szóstka zawodowych muzyków. Styl jest więc wypadkową muzycznych doświadczeń wszystkich jego członków. W muzyce JEDNO można usłyszeć elementy jazzu, hip-hopu, a nawet w niektórych utworach reggae. Wspólnym mianownikiem jest rytmiczne brzmienie gitarowe, okraszone backgroundami sekcji dętej oraz mające w podstawie napędzający groove sekcji rytmicznej. Swe inspiracje z nurtu muzyki religijne czerpią od takich zespołów, jak TGD, Agnieszka Musiał, Paw, Play&Pray, New Life’m, Mate.o oraz Hillsong. W ubiegłym roku ukazał się ich debiutancki krążek pt. „Szczęśliwy”. Zespół JEDNO zwyciężył w konkursie DEBIUTY w ramach Festiwalu Chrześcijańskie Granie 2022.

 
Tylko Ty
Zespół powstał w 2013 roku i od tego czasu koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Tworzą go stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Do tej pory wystąpili w kilku telewizyjnych koncertach, śpiewając m.in. u boku Mateusza Ziółko, Justyny Steczkowskiej, Olgi Szomańskiej, Haliny Frąckowiak, Piotra i Krzysztofa Cugowskiego, Piotra Barona i wielu innych cenionych artystów. W 2016 roku zagrali kilka koncertów podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. TYLKO TY występował również na takich wydarzeniach jak: gala wręczania nagród TOTUS TUUS na Zamku Królewskim w Warszawie, Festiwal Bądź jak Jezus czy gościnnie w III Międzynarodowym Festiwalu „Alleluja, czyli Happy Day”. W 2021 pojawiła się na rynku ich debiutancka płyta pt.” Pokochaj jeszcze raz”. 

 
 
Festiwal Chrześcijańskie Granie odbywa się od 2011 roku w Warszawie. Na scenie m.in. w Arenie Ursynów, w Parku Sowińskiego czy Katolickiego Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE wystąpiło kilkudziesięciu artystów z całego kraju. Wśród nich byli debiutanci: Muode Koty, Soudarion, StronaB, Albo i Nie, ale także gwiazdy muzyki z dobrym przesłaniem: Gospel Rain, Antonina Krzysztoń, Arkadio czy ks. Jakub Bartczak. Artyści występujący na festiwalu prezentują różne gatunki muzyczne od popu, rocka poprzez hip-hop po poezję śpiewaną. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 23 października o 15.00 w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach. 
 
 

Bilety na festiwal Chrześcijańskie Granie można zakupić w cenie 49 zł na stronie: Biletyna.plebilet.plkupbilecik.pl. Bilety pokrywają koszty organizacji m.in. transmisji, nagłośnienia czy światła. Bilety w niższej cenie na festiwal można otrzymać również poprzez wsparcie na platformie Patronite.pl.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć poprzez wydarzeniu na FB: Festiwal Chrześcijańskie Granie 2022 oraz na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

ARCHIWUM

FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE 2021

Debiuty: JEDNO / Półpiętro / Semeíon

ZESPOŁY 9.FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE

HIOB – gość specjalny
LET HIM RUN – zwycięzcy Debiutów 2018
Sąsiedzi + – zwycięzcy konkursu NON STOP CCM

W konkursie Debiuty 2019 wystąpią:
Tato (nominacja Fundacji „Chrześcijańskie Granie”)
Iwona Pietrala (nominacja Listy z Mocą)
Iwona Janicka – Projekt Dla Bożej Chwały (zwycięzca Plebiscytu SMS DEBIUTY 2019)
Wojtek „Dziwak” Błęcki (Laureat Festiwalu HIP–HOP FESTIWAL – PROJEKT KOSTKA

HIOB

Gość specjalny Festiwalu. Znany jest publice Dobrego Miejsca z Debiutów 2013 i Festiwalu Chrześcijańskie Granie 2013 . Zwyciężył z Muodymi Kotami w 2016 roku otrzymując miano Debiutu Roku. Na tegorocznym Festiwalu zaprezentuje kilka utworów z nowego krążka „Stwardnienie Rozsiane”.

LET HIM RUN

Polski zespół grający muzykę chrześcijańską z gatunku „praise&worship”, założony w 2017 roku przez Marcina Pawełka (guitar, vocal), Rafała Hilbrychta (bass) i Dominika Cendrzaka (drums). W dniu 13 października 2017 roku zespół wydał swój premierowy singiel pt. „Czekam”, który zdobył pierwsze miejsce w dwóch listach przebojów: w 310 notowaniu „Listy z mocą” (26.10.2017) i 167 notowaniu „Złotej dziesiątki Radia Warszawa” (24.11.2017). Na początku 2018 roku do składu dołączyli: Natalia Sołtysek (vocal) i Mieszko Krzyś (guitar, vocal). Drugi singiel zespołu pt. „W imię Twoje” ukazał się 23 marca 2018 roku. Kolejnym krokiem będzie nagranie pierwszego albumu.

Sąsiedzi +

Pięć oryginalnych osobowości, których połączyło sąsiedztwo, pasja do muzyki i przede wszystkim Jezus Chrystus.

https://youtu.be/DSwu9cifmW0


<<< Koncert Debiuty im. Moniki Brzozy >>>

Tato

Oficjalny start zanotował 21 kwietnia 2018 roku, a TATO to wiadomo – bez początku i bez końca.

Iwona Pietrala

W zeszłym roku wydała swój pierwszy singiel – Oblubienica. W tej chwili pracuje nad debiutancką płytą pt „Jestem blisko”. Pierwsze dwa utwory zdobyły najwyższe miejsca na Liście z Mocą, a także w Radio Warszawa. Występuje jako support przed koncertami między innymi Stanisława Soyki, Antoniny Krzysztoń, Tau, NiemaGotu w Londynie.

Iwona Janicka – Projekt Dla Bożej Chwały

Projekt Dla Bożej Chwały zrodził się w sercu liderki zespołu, Iwony Janickiej, jako
upragniony owoc dziękczynienia za uzdrowienie z choroby gardła.
Jak wspomina Iwona: „W mojej głowie zaczęły pojawiać się melodie, które następnie przerodziły się w piosenki. Minęło kilka lat zanim odważyłam się je komukolwiek pokazać, ale pragnienie dziękczynienia za uzdrowienie wciąż nie dawało mi spokoju. W końcu zdecydowałam się na próbę napisać ogłoszenie w internecie, że poszukuję muzyków do projektu chrześcijańskiego, sama nie do końca dowierzając, że uda się w taki sposób skompletować zespół”.  Wierzymy, że Pan Bóg Sam nas powołał i chce się nami posługiwać wedle Swej woli. Wszystko – na większą chwałę Bożą i cześć Najświętszej Dziewicy Maryi.

Wojtek „Dziwak” Błęcki

Do tej pory posługuję się pseudonimem artystycznym: „Dziwak„, pochodzę z Chojny, woj. zachodniopomorskie. W październiku kończę 23 lata. Przygodę z Hip Hopem zacząłem około 10 lat temu, pierwsze utwory zostały nagrane w 2012 roku, w moim rodzinnym domu, w studio w pokoju, gdzie wspólnie z kolegami tworzyliśmy rap. Tworzyliśmy hip hopowy squad pod szyldem „Glazzur Squad” współtworząc lokalną scenę rapową, grając, organizując koncerty, uczestnicząc w wielu tego typu imprezach w naszym regionie do roku 2017. Nasze inspiracje muzyczne zakorzenione były głównie w amerykańskim i polskim ulicznym, gangsterskim rapie lat dziewięćdziesiątych, w zespołach takich jak Das EFX, Mobb Deep, Jedi Mind Tricks, donGURALesko, Trzeci Wymiar, Biggie Smalls, Wu Tang Clan i wiele innych. Niszczący, „imprezowy” tryb życia jaki wtedy prowadziłem doprowadził mnie do rozpadu wielu relacji. Już w gimnazjum popadłem w uzależnienia takie jak: masturbacja, marihuana, papierosy, z którymi to nałogami walczyłem oraz nie radziłem sobie coraz bardziej. W międzyczasie nastąpił rozpad squadu, poszedłem na pierwsze studia, potem drugie, po rezygnacji z drugiego kierunku straciłem zupełnie sens i kierunek życia, postanowiłem wyjechać do Wrocławia w poszukiwaniu pracy. W maju, roku 2017 Pan Bóg posługując się cudem zabrał mi wszystkie uzależnienia, do których dzięki Łasce nie powróciłem do dziś. Po uwolnieniu z nałogów poznałem moją dziewczynę Klaudię, rozpocząłem trzeci kierunek studiów. Po mojej przemianie nagrałem tylko kilka utworów rapowych, zagrałem kilka koncertów. Do utworu „Neofita” powstał teledysk a sam utwór został wyróżniony w konkursie: #piosenkanasto organizowanym przez ZAiKS oraz Polskie Radio w roku 2018.

—–
Zachęcamy Was do wspierania wydarzenia poprzez wpłaty na konto:
Fundacja „Chrześcijańskie Granie”,
Dewajtis 3, 01-815 Warszawa
Numer konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909
(tytułem: darowizna na cele statutowe)

Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu na fb >>
Festiwal Chrześcijańskie Granie 2019 : festiwal debiutów!

 

 

Przewiń do góry