ARTYŚCI

12. Festiwal Chrześcijańskie Granie 2023

BEU / NON STOP CCM 2021

Grupa „BeU” tworzy nowoczesną muzykę inspirowaną Słowem Bożym. Grupa istnieje od 2013 r. i do tej pory wydała dwa albumy: JEZU, JA i JA JESTEM.

BeU grało już na najważniejszych polskich festiwalach: Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie, Hosanna Festival w Siedlcach, Festiwalu Muzyki Pozytywnej T3 w Jarocinie i na „Bądź jak Jezus – Non Stop CCM”, gdzie zespół otrzymał tytuł Muzycznego Odkrycia Roku 2021. Bez względu na to, czy nazwę zespołu czytamy po polsku (a właśnie tak czytamy), czy angielsku, BeU to poszukiwanie siebie. Poszukiwanie artystyczne, ale i osobiste. To przekonanie, że siebie, swojego powołania można skutecznie szukać tylko w Bogu – inny kierunek to droga na manowce.

SEZON NA CZEREŚNIE / DEBIUT 2022

Zespół Sezon na Czereśnie powstał w kwietniu 2018 r. w Porąbce Uszewskiej z okazji prymicji wspólnego przyjaciela ks. Krzysztofa Fejkiela. Okazjonalny występ spotkał się z pozytywnym odbiorem. Muzycy postanowili więc, że na jednym występie się nie skończy. Efektem ich wspólnej pracy są autorskiej utwory: „Modlitwa”, „Psalm błogosławieństwa”, „Siedem dusz”, „Wyalienowany”. 23 X 2023 Sezon zachwycił publiczność i jury w warszawskim Dobrym Miejscu podczas XI Festiwalu Chrześcijańskie Granie. W konkursie DEBIUTY 2022 wygrał ZŁOTY KRĄŻEK dla DEBIUTU 2022. Zespół planuje w 2023 roku wydać swoją pierwszą płytę.

NAJCIEKAWSZE DEBIUTY 2023 :

White Deer

Muzyka White Deer to mieszanka różnych stylów muzycznych (np. blues, rock). Opowiada ona o różnych aspektach życia codziennego. A także o sytuacjach, inspirujących miejscach, pokazując jednocześnie, że w tym wszystkim jest sens. Na swoim koncie zespół ma m.in. wygraną w konkursie Staf i 2. Miejsce w przeglądzie Żubrowisko, a także udział w „Szansie na Sukces” z Trubadurami.

White Deer (Biały Jeleń) to symbol duszy ludzkiej szukającej źródła, w którym może zaspokoić pragnienie. W swoim repertuarze serwują autorskie kompozycje, ale nie stronią od twórczych, coverowych aranżacji.

Sylwia Piotrowska

Debiutancki album Sylwii Piotrowskiej ”Twoje Światło” został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Można tu wymienić między innymi takie radiostacje jak: Polskie Radio Rzeszów (płyta tygodnia, utwory od wielu tygodni znajdują się na listach przebojów Podkarpackiej Sceny Przebojów ) Katolickie Radio Via ( płyta tygodnia ) Radio Fara (utwór „Naczynie Pełne Łask” do chwili obecnej utrzymuje się na Liście Przebojów od sierpnia 2022).

Sylwia była wokalistką takich zespołów jak: Chinook (Dębica), Kuki Pau (Sokołów Małopolski), Sling (Rzeszów), Simp (USA). Wzięła udział w programach telewizyjnych: All Together Now Śpiewajmy Razem POLSAT – wraz z trio TRIPLE MADNESS
dojście do Finału; Szansa Na Sukces TVP 2 (Grupa DŻEM) – Wyróżnienie; Must be the music POLSAT (z grupą Kuki Pau) – 4x TAK. Występowała na festiwalach: Ostróda Reggae Festival, Cieszanów Rock Festiwal czy festiwal GRAMY w Szczecinie.

Teleo

TELEO to grupa założona przez rodzeństwa Angelikę i Pawła Jędrzejowskich, którzy od wielu lat zbierają doświadczenie artystyczne. Grają oni koncerty ogólnopolskie oraz tworzą własną muzykę. 9 kwietnia 2023 roku pojawiła się ich debiutancka płyta Płyta ,,Nadchodzi Król” na której znajduje się 8 autorskich piosenek oraz 2 piosenki zza oceanu, w polskich aranżacjach.

Zespół TELEO jest pierwszym zespołem gospel, działającym na terenie powiatu gorlickiego i całego Beskidu. 

NSA

Zespół NSA to chrześcijańska grupa muzyczna, która działa od listopada 2018 roku. Powstała równolegle z Nyskimi Spotkaniami Akademickimi „Młody Jeleń”. Odbywały się one przy Bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie. NSA bierze nazwę od inicjałów tych spotkań. W czasie pandemii grupa nagrała m.in. „Psalm 23”. Zaś pierwszym autorskim singlem zespołu – jest „Spotkanie”. W październiku 2022 roku, artyści wydali swój pierwszy debiutancki album, o nazwie „Inny”. Zawiera on 4 kompozycje. Grupa koncertuje podczas różnych wydarzeń chrześcijańskich na terenie całej Polski, a także Czech (Smilovicach).

Większość członków zespołu NSA jest absolwentami Wydziału Jazzu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie.

Redhead Hero

Redhead Hero – zespół powstał w 2017 roku. Tworzy go grupa wierzących ludzi, którzy mają w sercu gitarowe brzmienia. Sam zespół swoją muzykę określa jako: ” chrześcijańską muzykę alternatywną”. Poprzez swoją twórczość chcą nieść światu nadzieję, wiarę i miłość, ale również skłonić do konfrontacji i głębszej refleksji. Ciekawostką jest to, że w składzie zespołu Redhead Hero śpiewa Krzysztof Sowiński – znany ewangelizator, który wraz z żoną Mają prowadzi kanał Sowinsky.

Kup bilet:  biletyna.pl

FESTIWAL ODBĘDZIE SIĘ W RAMACH TARGÓW WYDAWCÓW KATOLICKICH

TARGI WYDAWCÓW KATOLICKICH – WWW.SWK.PL

KONCERT MICHAELA W.SMITHA W POLSCE – WWW.1ON.PL

Zachęcamy Was do wspierania wydarzenia poprzez wpłaty na konto:
Fundacja „Chrześcijańskie Granie”,
Dewajtis 3, 01-815 Warszawa
Numer konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909
(tytułem: darowizna na cele statutowe)

Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu na fb >>
Festiwal Chrześcijańskie Granie 2019 : festiwal debiutów!

 

 

Scroll to Top