Siostra Julita Zawadzka wystąpi na Festiwalu Chrześcijańskie Granie

Siostrę Julitę zobaczymy 25 listopada w Warszawie

W dzisiejszym notowaniu „Listy z Mocą” dyrektor RDN Małopolska i prowadzący listę ks. Jacek Miszczak i prezes fundacji „Chrześcijańskie Granie” Michał Guzek ogłosili pierwszego wykonawcę Debiutów 2018. Jest nim s. Julita Zawadzka, która 15 kwietnia wydaje swój debiutancki krążek „Do światła z ciemności”. Znajdzie się na nim utwór „Nocą”, który od kilku miesięcy triumfuje na liście. Piosenka na kanale youtube ma ponad 50 tysięcy wyświetleń. Siostra Julita jest porównywana do włoskiej siostry Cristiny z programu „Voice of Italy”.

 

Siostra Julita Zawadzka należy do Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Jak przyznała dla portalu Aleteia Polska: „Kiedy mam jakiś problem, coś się dzieje w moim życiu, Pan Bóg podsyła mi jakiś utwór, który pomaga mi przetrwać”. Wśród ulubionych zespołów wymienia La Pallotinę i TGD. Swoją twórczość traktuje jako misję ewangelizacyjną: „to nowa ewangelizacja i cieszę się że mogę być skromnym narzędziem w ręku Boga. Moim wielkim pragnieniem jest zrealizowanie tego projektu, dzięki któremu będę mogła ukazać Wam miłującego Boga, który troszczy się o każdego z nas.” – pisała na portalu polakpotrafi.pl.

 

Koncert Debiuty im. Moniki Brzozy to jeden z najważniejszych konkursów dla sceny muzyki chrześcijańskiej. Od 2011 roku wśród wykonawców, którzy w nim wystąpili byli m.in. Magdalena Frączek z Love Story, StronaB, Kanaan, Mocni w Wierze, Soudarion, Albo i Nie, Muode Koty czy zespół 33. Najbliższa edycja odbędzie się 25 listopada w ramach 8. edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Arena Ursynów w Warszawie. 26 maja w Dobrym Miejscu odbędzie się koncert Antoniny Krzysztoń na rzecz stypendium DEBIUTY 2018.

 

Wydarzenie już dzisiaj można wspierać poprzez darowizny: Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

 

Koncert premierowy  płyty „Do światła z ciemności” odbędzie się 15 kwietnia 2018 r. w sali kina Ton w Białymstoku. Patronat Honorowy nad koncertem objął J.E Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.

 

Utwór „Nocą” promuje album „Do światła z ciemności”, który ukaże się 15 kwietnia 2018 roku. Utwór skomponowali Adam Szafraniec i Artur Kaszowski. Utwór 25 kwietnia 2017 znalazł się na Liście z Mocą.

 

 

Siostra Julita Zawadzka jest jednym z trzech wykonawców, którzy zmierzą się o miano DEBIUTU 2018

 

 

Scroll to Top