Warszawa: Walentynki 2019 z Magdą Frączek i z zespołem PELIKAN

WALENTYNKI 2019: Walentynkowy wieczór rozpoczniemy nastrojowym koncertem duetu PELIKAN Magdaleny Frączek i jej męża Alberta Klejca. Po koncercie w sali bankietowej Dobrego Miejsca odbędzie się randka przy muzyce i słodkim poczęstunku. Tą część spotkania poprowadzi małżeństwo z Fundacja Pomoc Rodzinie – The Family Support Foundation, Państwo Anna i Cezary Krupowie. Na co dzień prowadzą oni programy rozwoju relacji małżeńskich i warsztatowe kursy przedmałżeńskie (rekomendowane przez Archidiecezję Warszawską). – informuje DOBRE MIEJSCE

Podobnie jak w ubiegłych latach, nasze wydarzenie jest włączone w cykl Tygodnia Małżeństwa organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

14 lutego 2019 r. godz.: 19.00.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, ul. Dewajtis 3.
Bilety – koncert 29 zł / os. (UWAGA! Ilość miejsc ograniczona – 310 miejsc!)

Całość randki (koncert+poczęstunek) 119 zł / para (UWAGA! Ilość miejsc ograniczona – tylko dla 50 par!)

bilety dostępne on-line na stronie sklepu „Chrześcijańskie Granie” | www.chrzescijanskiegranie.pl, bezpośredni link poniżej.

PELIKAN to naturalnie zawiązany zespół przez Magdalenę i Alberta jeszcze zanim stali się małżeństwem, a już mieli się ku sobie. Rok był 2015, a miejscem stara, cicha chata na podkarpaciu. W wolnym tempie i w budzącym się uczuciu zaczęli wplatać spontanicznie tworzone melodie i harmonie w wieczorny krajobraz i przenieśli proces tworzenia do własnego Domu, który po drodze utworzyli. Wszystkim utworom towarzyszyła wielka lekkość tworzenia. Znak tego, że te kompozycje mają po prostu rację swojego bytu i przynależą do tego świata, a traktują o relacji dwóch osób i o własnym wnętrzu. Nie pozostaje więc nic innego jak dzielić się nimi. Częstować jak ciepłym ciastem przy domowym stole, do którego zapraszają nas autorzy.

„Koncert duetu PELIKAN to trwające około 60 minut spotkanie słuchaczy i muzyków w ciepłej, otwartej atmosferze gdzie bardzo ważną rolę odgrywa również intymność, romantyczność i prawda. Wszystkie utwory to kompozycje własne pisane w domu i w podróży. We własnej sypialni i w bieszczadzkiej chacie. Piosenki traktują o relacji dwóch osób i o własnym wnętrzu. Nie ma tutaj wstydu przed uczuciami, które każdy z nas w sobie ma”.

pelikan zagrał już w miastach takich jak Warszawa, Otwock, czy Racibórz. Zeszłego roku (2018) można było usłyszeć dwa cykle nagrań video twórczości Magdy i Alberta. Były to Wiosenne Wieczorynki i Letnie Wieczorynki, które nadal można odtworzyć w popularnych serwisach społecznościowych. Ujawnienie się szerszej publiczności pozwoliło usłyszeć wiele pozytywnych opinii i relacji otwierając drogę zespołu do szerszego otwarcia na bezpośrednie spotkania podczas występów na żywo.

„Magda.lenę Frączek znamy już dosyć dobrze z płyty Love Story “Talitha kum” (Debiut 2011), oraz z solowej płyty “Effatha” (Złoty Krążek 2014), które od lat utrzymują się w czołówce sprzedaży. Coś jest w tej muzyce, że chwyta i porusza, dlatego chętnie wybraliśmy się do Otwocka, żeby przekonać się, że ten nowy projekt – PELIKAN jest równie interesujący. (…) To co usłyszeliśmy zostawia ślad. W pamięci i sercu. To coś dobrze znanego, a zarazem nowego – zdecydowanie ten duet małżeńsko-muzyczny ma w sobie potencjał. Nie tylko “życiowy”, ale także estradowy.”

M. Stolarski – Chrześcijańskie Granie

Po koncercie zapraszamy pary na randkową część – słodki poczęstunek w sali bankietowej Dobrego Miejsca. Tu oprócz deseru (Panna Cotta z malinową galaretką serwowana przez Kaprys Kucharza) na chętne pary czeka możliwość spotkania z Fundacją Pomoc Rodzinie z Łomianek. Naszymi gośćmi będą państwo Anna i Cezary Krupowie, którzy podzielą się z chętnymi parami tematami do dialogu, opowiedzą o warsztatowych „Programach na miłość i życie” i kursach przedmałżeńskich „Radość i nadzieja” organizowanych przez FPR.

fot. Artur Madej / Archiwum Pelikan

Scroll to Top