Przystanek Jezus 2018 – kto zagra na festiwalu (29 lipca – 5 sierpnia 2018)

Przystanek Jezus właśnie dzisiaj rozpoczyna się w Kostrzyniu nad Odrą. Hasłem spotkania jest: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (Ga 5, 1) . Wydarzenie potrwa do 5 sierpnia 2018. Na scenie wystąpią m.in. Tau, Maleo Reggae Rockers i Panny Wyklęte czy Propaganda Dei.

 

Przystanek  Jezus to przestrzeń spotkania. Cieszymy się, że od kilku lat możemy ubogacać się doświadczeniem i darami duchowymi ewangelizatorów zza granicy. W tym roku obecni będą wolontariusze z Anglii, Szkocji, Francji, Austrii, Niemiec, Malezji i Słowenii. – czytamy  na funpage Przystanku Jezus.

 

Przystanek Jezus 2018 – Transmisja

Rekolekcje dla ewangelizatorów, homilie, wspólna modlitwa uwielbienia, spotkania z ciekawymi gośćmi, koncerty i relacje z pola Woodstockowego. Wszystko to podczas tegorocznego Przystanku Jezus – od 29 lipca do 5 sierpnia! Zapraszamy na codzienne relacje z wydarzenia na antenie Radia Profeto! – informuje Radio Profeto.pl

Kto zagra na Przystanku Jezus 2018?

 

Panny Wyklęte

To projekt muzyczny Darka „Maleo” Malejonka i Maleo Reggea Rockers, w ramach którego polskie wokalistki wykonują utwory o tematyce inspirowanej powojennymi losami kobiet „Wyklętych”. Tych, które jak 17-letnia Danuta Siedzikówna „Inka”, po 1945 roku trafiły do antykomunistycznego podziemia i przeszły piekło w ubeckich więzieniach.

W skład projektu wchodzą m.in.: A.Brachaczek, Gonix, H. Mlynkova, Ifi Ude, K. Kowalska, K. Malejonek, Lilu, Marcelina, Marika, Mona, Paresłów, A. Przybysz, N. Przybysz, P. Przybysz oraz Maleo Reggae Rockers.

TAU

Tau (Piotr Kowalczyk) – raper, producent muzyczny, założyciel wytwórni Bozon Records. W 2008 r. jako Medium opublikował demo pt. ‚Seans spirytystyczny’, które było wymieniane w gronie najlepszych płyt z podziemia tegoż roku. W 2010r. wypuścił kolejny nielegal zatytułowany Medium – Alternatywne źródło energii (jedynym gościem na płycie był O.S.T.R) i tym samym zwrócił na siebię uwagę szerszego grona odbiorców muzyki rap. W końcu, w 2011r. zadebiutował na oficjalnej polskiej scenie muzycznej, płytą Medium – Teoria Równoległych Wszechświatów (Asfalt Records) i został okrzyknięty odkryciem i debiutem 2011r. Medium wyrusza w trasę koncertową, a towarzyszy mu DJ Funktion. Płyta, oprócz wersji CD, została również wydana na płycie winylowej.

We wrześniu 2014 r. Tau informuje opinię publiczną, że jego debiut będzie nosił nazwę ,,Remedium”. Gościnnie na albumie udzielą się: Bezczel, Buka, Kali, Paluch, Lecrae (zdobywca nagrody Grammy 2013 oraz w 2014 r.), Zeus oraz Agnieszka Musiał.

Premiera albumu Tau – Remedium odbyła się 03.12.2014 r. nakładem Bozon Records. W lutym 2015 r. Tau wyrusza w trasę koncertową wraz z Dj Wujazem podczas której odwiedzili prawie 30 miast w Polsce. Na początku maja Tau powołuje do życia nową markę odzieżową ,,Godline”. W tym samym miesiącu ,,Remedium” uzyskuje status Złotej Płyty.

Maleo Reggae Rockers

Zespół został założony w 1997 roku przez Dariusza „Maleo” Malejonka. W 1998 roku wydał on swoją pierwszą Za-Zu-Zi, a 21 listopada 2006 roku ukazała się druga studyjna płyta zespołu pt. Reggaemova. Trzecia studyjna płyta Addis Abeba ukazała się 3 sierpnia 2009 roku.

Maleo Reggae Rockers wystąpił podczas czterech Przystanków Woodstock – w 2002 i 2003 roku w Żarach oraz w 2006 i 2010 roku w Kostrzynie nad Odrą. 12 lipca 2012 roku, zespół wystąpił w Dębowcu, na XXV Międzynarodowym Saletyńskim Spotkaniu Młodych.

Fisheclectic

Fisheclectic to zespół muzyczny grający muzykę w stylu alternatywnego pop, założony przez małżeństwo artystów: Joannę Kupczyńską (autorkę piosenek, wokalistkę) i Łukasza Kupczyńskiego (autora tekstów, kompozytora, multiinstrumentalisty, producenta muzycznego).
Zespół Fisheclectic zadebiutował jako duet w roku 2012 płytą „Wejdź”, tematycznie inspirowaną Pieśnią nad Pieśniami. Znalazły się na niej piosenki takie jak: ”Ogród”, „Krok za krokiem”, „Góra Mirry”, czy „Ukochana”.
W maju 2018 odbyła się premiera najnowszej płyty zespołu pt. „Jeszcze nie Znikaj” , na której znalazło się 13 wielowarstwowych kompozycji w języku polskim i angielskim. Partie smyczkowe, ciepłe brzmienia gitary akustycznej, partie mandoli, mandoliny i kontrabasu łączą się z analogowymi brzmieniami syntezatorów rodem z lat 80tych.

Contra Mundum

Warszawski zespół CONTRA MUNDUM powstał latem 2014 roku. Premierowy koncert miał miejsce już we wrześniu podczas VI edycji Festiwalu NNW w Gdyni. Na jesieni 2014 zespół nagrywa swój pierwszy krążek „Cześć i Chwała Bohaterom”. Kilkanaście kompozycji tworzy koncepcyjny album opowiadający o Dziejach Ducha narodu polskiego na przestrzeni wieków. Zespół wykorzystał w programie odpowiednio wyselekcjonowane wiersze mistrzów pióra: S.Wyspiańskiego, J.Słowackiego, C.K.Norwida, K.K.Baczyńskiego, T.Gajcego, Z.Herberta, a także kilka tekstów mniej znanych twórców, jednak fraz niezwykle ważnych, towarzyszących Polakom w wielu momentach naznaczonej krwią historii.

Historyczno-rockowe spektakle, w których CONTRA MUNDUM pełni rolę Przewodnika prowadząc Słuchacza po meandrach polskiej historii oraz oryginalna forma poznawania poprzez poezję i muzykę dziejów naszej Ojczyzny, spotyka się z coraz większym zainteresowaniem wielu środowisk.

Zespół koncertował m.in. w Teatrze Wielkim w Warszawie, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Operze na Zamku w Szczecinie.

Propaganda Dei

Zespół Propaganda Dei wykonuje z wielką radością muzykę w klimacie reggae, śpiewając o tym, co jest w życiu najistotniejsze. Teksty i muzyka to petarda prosto z serca oraz sposób na modlitwę i otwieranie się na to, co Bóg daje człowiekowi w każdym momencie życia: w radości i miłości, ale także w chwilach załamania, poczucia bezsensu i oczekiwania. Wielka energia na scenie i uśmiech na twarzy każdego z muzyków powodują, że grupa idealnie nadaje się dla każdego słuchacza: od młodzieży po najstarsze pokolenie. Propaganda Dei chce głosić dobrą nowinę i nieść ludziom nadzieję.

Zespół Propaganda Dei powstał w marcu 2010 roku. W tym samym roku grupa weszła do Małego Studia w Puszczykowie, gdzie gościnnie u Roberta „Litzy” Friedricha (KnŻ, Luxtorpeda, Arka Noego, 2Tm2,3) nagrała pierwszą płytę pt. „Ważne”. W nagraniach gościnnie wziął udział Darek Malejonek (Maleo Reggae Rockers).

Adam Bubik

Polsko-czeski muzyk i piosenkarz chrześcijański z Zaolzia, który działał jako lider muzyki worship w Czechach przez wiele lat. Artysta nagrał sporo czeskich piosenek, które są obecnie śpiewane w wielu kościołach oraz coverowane przez inne zespoły. W 2017 r. rozpoczął współpracę z producentem Mirkiem Stępniem. Wtedy też zaczął swoją działalność na polskiej scenie muzycznej z nowym materiałem. Jego piosenki są bardzo chwytliwe, energiczne, a zarazem posiadają głęboki przekaz.

Teledyski Adama cieszą się dużym zainteresowaniem dzięki transmisji w ogólnoświatowej telewizji chrześcijańskiej TBN, TV Trwam, OPOKA.TV oraz w wielu innych rozgłośniach. Cały zespół tworzą profesjonalni muzycy, którzy współpracowali ze znanymi polskimi i zagranicznymi artystami. Adam ma na swoim koncie wiele koncertów zagranych w Czechach, na Słowacji i w Polsce. Dzięki swej naturalnej charyzmie spotyka się z bardzo ciepłym odbiorem.

Nieboskłonni

Rozwijający się zespół ponad 20 młodych osób tworzących muzykę chrześcijańską w klimacie pop-gospel. Od dziecięcego zespołu do formacji świadomych muzycznie młodych ludzi przebyła długą drogę.

Mówią o sobie: „Wierzymy, że nazwa zespołu jeszcze bardziej będzie nam uświadamiać misję, do której zostaliśmy powołani i którą dzisiaj z dojrzałością odczytujemy. Pragniemy, by każdy z nas był Nieboskłonny!”

Pancerne ryby

Zespół „Pancerne Ryby” wykonuje muzykę określaną CCR, która w ich wykonaniu jest mieszanką gatunków rock, indie rock, brit pop, funk, elektro, dance. Ich występy można określić jako żywiołowe, nasycone emocjami spektakle słowno-muzyczne, i jak sami mówią „podróż do źródła istnienia”.

Pancerne Ryby grają zarówno własne kompozycje, jak też korzystają z utworów innych muzyków. Jednak aranżują je po swojemu. Nie przeszkadza im fakt, że każdy ma różne muzyczne fascynacje. – Żyjemy jakby w innych muzycznych światach, ale to tylko działa na plus. Ciekawe rzeczy wychodzą z połączenia takich różnic.

 

Za: Deon.pl/ Przystanek Jezus 2018

Więcej:

Przystanek Jezus – www

Przystanek Jezus – fb

 

Sierpień 2018: Miesiąc modlitw w intencji muzyki chrześcijańskiej!

 

 

Budujemy dobrą scenę. Bez Twojego wsparcia nie zmienimy jej. Proszę o stały przelew albo drobną cegiełkę poprzez: allages.pl oraz zrzutka.pl

Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

 

Polecamy wydarzenie:
8. Festiwal Chrześcijańskie Granie – Warszawa, Arena Ursynów, 25 listopada 2018

Kup bilet w dobrej cenie na
WWW.EVENTIM.PL

https://festival.chrzescijanskiegranie.pl/zdobadz-plyte-muodych-kotow-z-biletem-na-festiwal-chrzescijanskie-granie/
Scroll to Top