Polecamy: Marsz dla Życia i Rodziny 2018 (Warszawa)

„Zapraszamy całe rodziny z dziećmi, osoby starsze, duchownych i wszystkie osoby, które pragną publicznie dać wyraz troski o każde ludzkie życie i umocnienie polskich rodzin. Jak zwykle będzie dużo atrakcji oraz wspaniała, radosna i rodzinna atmosfera.” – czytamy na wydarzeniu warszawskiego marszu dla życia i rodziny.

 

Patronem Marszu dla Życia i Rodziny jest fundacja „Chrześcijańskie Granie” – organizator 8. Festiwalu Chrześcijańskie Granie.

 

W tym roku przejdziemy z pl. Trzech Krzyży, Traktem Królewskim na Pl. Zamkowy. Zanim wyruszymy w Dolnym Kościele św. Aleksandra zostanie odprawiona Msza Święta. – informują organizatorzy.

 

„POLSKA RODZINĄ SILNA” – 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

W roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 40. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, Marszom dla Życia i Rodziny będzie towarzyszyć hasło „Polska rodziną silna!”.

 

W czasie Marszu wyrazimy wdzięczność poprzednim pokoleniom Polaków za przechowanie i przekazanie wiary, polskiej kultury i tradycji, co przyczyniło się do odrodzenia Polski po 120 latach niewoli. Jednocześnie Marsz będzie wyrażał oczekiwanie wobec władz publicznych, budowania przyszłości kraju na prawie do życia każdego człowieka, w tym nienarodzonego oraz prawach rodziny. Będziemy się domagać od rządzących uchwalenia prawa chroniącego życie nienarodzonych oraz wypowiedzenia tzw. Konwencji Stambulskiej, uderzającej w rodzinę. – czytamy w zapowiedzi.

 

 

Wspieraj fundację Chrześcijańskie Granie poprzez wpłaty: Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

 

Polecam wydarzenia:
8. Festiwal Chrześcijańskie Granie – Warszawa, Arena Ursynów, 25 listopada 2018
Koncert Antoniny Krzysztoń ( więcej: www.eventim.pl)
Scroll to Top