Panama w Warszawie – 27 stycznia 2019. Bądźmy razem!

Przed nami 34. Światowe Dni Młodzieży. Tym razem Papież Franciszek wybrał jako miejsce spotkania Panamę. Piękny, atrakcyjny kulturowo i klimatycznie kraj, do którego bardzo chciałoby się pojechać… Niestety duża odległość powoduje, że dla wielu młodych to po prostu niemożliwe. Stąd kontynuując tradycję zainicjowaną spotkaniem sprzed 8 lat („Sydney w Warszawie”) Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski zaprosił Wspólnotę Emmanuel (http://emmanuel.info.pl) do zorganizowania wydarzenia „Panama w Warszawie” dla wszystkich młodych, którzy chcą doświadczyć wspólnoty młodego, żywego Kościoła w łączności z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata.

Patronat nad spotkaniem PANAMA W WARSZAWIE 2019 jest fundacja „Chrześcijańskie Granie organizator Festiwalu Chrześcijańskie Granie.

Zapraszamy wszystkich chętnych, aby 27 stycznia, w niedzielę o 14:00 przybyli do warszawskiego Wilanowa, gdzie w Świątyni Opatrzności Bożej w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży odbędzie się spotkanie „Panama w Warszawie. Wydarzenie poprowadzi Michał „PAX” Bukowski – młody i charyzmatyczny raper, prowadzący w TVP program młodzieżowy „Studio Raban”. Konferencję nawiązującą do myśli przewodniej obecnych Światowych Dni Młodzieży – „Oto ja służebnica Pańska” wygłosi– Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. Tego dnia przewidziano bezpośrednie połączenie z młodymi w Panamie. Ambasada Panamska przedstawi kulturę, życie codzienne oraz miejsce Kościoła w Panamie. W trakcie spotkania poznamy i nauczymy sie hymnu SDM 2019 , będzie czas na adorację, refleksję, ale także na radosne bycie razem i doświadczenie wspólnoty młodego, twórczego Kościoła. Spotkanie zwieńczone będzie uroczystą Mszą Świętą, w trakcie której wysłuchamy homilii, którą papież tego dnia skieruje do młodych, a dzień zakończymy wspólnym radosnym muzycznym uwielbieniem.

Nasze zaproszenie jest skierowane w sposób szczególny do młodych ludzi w wieku 16-26 lat, ale tego dnia drzwi Świątyni będą również otwarte dla wszystkich „młodych duchem”, którzy będą chcieli wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Patronat honorowy:
Kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi
Biskupowi Romualdowi Kamińskiemu
Biskupowi Markowi Solarczykowi

Patronat honorowy, Embajada De Panama Polonia, Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej.

Patronat medialny:
Stacja7.pl
Telewizja Republika
DEON.pl
Aleteia PL – Duchowość i lifestyle
Tygodnik Idziemy
Tygodnik Katolicki Niedziela
Gość Niedzielny
Jedynka – Program 1 Polskiego Radia
Radio Warszawa
Fundacja „Chrześcijańskie Granie”
Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży

Więcej szczegółów na stronie: https://www.emmanuel.info.pl/

Scroll to Top