Niecodziennik o Festiwalu Chrześcijańskie Granie! Szukajcie w parafiach!

 

W nowym numerze gazety wydawanej przez fundację „Być bardziej” możemy przeczytać o 7. Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Nakład pisma to 50000 egz. Już dzisiaj Nicodziennik można znaleźć w warszawskich parafiach i instytucjach.

 

Tekst o Festiwalu Chrześcijańskie Granie, który ukazał się w Niecodzienniku :

Arena Ursynów 26 listopada przez jeden dzień stanie się centralnym punktem na mapie imprez promujących muzykę chrześcijańską w Polsce. Ponad tysiąc osób będzie uczestniczyło w 7. Festiwalu Chrześcijańskie Granie, a jeszcze więcej obejrzy wydarzenie poprzez transmisję w Tv Dobre Media. Program wydarzenia rozpocznie się o 14.00 Eucharystią. W ramach imprezy przewidziane są koncerty najciekawszych debiutów ostatnich lat, konkurs Premier i Uwielbienie z Gospel Rain. „Będzie moc prosto z nieba.” – zapowiadają organizatorzy.

 

FESTIWAL PREMIER

 

Publika zgromadzona w Arena Ursynów podczas Koncertu Premiery wybierze najciekawszy utwór ostatniego roku. O nagrodę rywalizować będą: StronaB, Arkadio, i Beu. Zespoły zostały wytypowane poprzez przedstawicieli trzech list przebojów: Złota 10 Radia Warszawa, Lista z Mocą oraz Muzyczne Dary. Swoją nagrodę w konkursie Premiery przyzna również Prezydent RP Andrzej Duda. Na scenie w godzinnym koncercie wystąpi Gospel Rain – zwycięzca ubiegłorocznego konkursu Premier oraz jeden z najstarszych zespołów muzyki chrześcijańskiej w Polsce.

 

„Festiwal Chrześcijańskie Granie łączy ze sobą Premiery z Debiutami.W konkursie Premier swój debiutancki utwór zaprezentuje Beu. Zespół kilka miesięcy temu wydał swoją pierwszą płytę. Nie zabraknie bardziej doświadczonych wykonawców. StronaB ma na swoim koncie dwa albumy, dziesiątki zagranych koncertów i festiwali. Konkurs Premiery przyciąga również legendy muzyki chrześcijańskiej. W 2015 roku zwycięzcą został zespół New Day, a w 2016 roku – Gospel Rain. Są to zespoły, które występują i nagrywają od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. W tegorocznej edycji Premier najbardziej doświadczonym wykonawcą jest Arkadio. W dorobku rapera znajduje się sześć nagranych płyt oraz prawie dziesięć lat działalności na scenie muzycznej. Nie jest przesądzone, jednak kto wygra w Premierach. Wszystkiego dowiemy się 26 listopada w Warszawie. – mówi Michał Guzek, Prezes Fundacji „Chrześcijańskie Granie”.

 

FESTIWAL DEBIUTÓW

 

Myślą przewodnią festiwalu Chrześcijańskie Granie od początku jest promocja sceny debiutanckiej. Wśród najczęściej występujących artystów na festiwalowej scenie są laureaci konkursu Debiuty (Magda.lena Frączek &Love Story czy StronaB). W tym roku nie zabraknie zwycięzców Koncertu Debiuty 2017. Play & Pray znany jest głównie ze Strefy Chwały Festiwal oraz warsztatów uwielbieniowych. Zespół przygotowuje się do wydania swojej pierwszej płyty. Zapowiada się ona znakomicie. Wystąpią również laureaci ubiegłorocznej edycji konkursu. Muode Koty przez ponad rok zagrali koncerty na największych scenach muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Nakładem fundacji „Chrześcijańskie Granie” wydali swój pierwszy krążek pt.”Impuls”. Ich uwtory takie jak „Chwalmy Pana na spontana” czy „Muode Koty” śpiewają młodzi ludzie w całej Polsce. Na scenie zobaczymy również zdobywcę I miejsca w konkursie Non Stop CCM – Tomka Jasińskiego Music. Muzyk jest związany z muzyką chrześcijańską od roku 1993, kiedy to stawiał swoje pierwsze kroki w służbie uwielbienia. Od wielu lat lider uwielbienia i nauczyciel Słowa Bożego. Autor i organizator projektu „Wieczór Chwały”, spotkań z muzyką chrześcijańską, zrzeszających muzyków ze środowisk katolickich i protestanckich. Pasjonat i poszukiwacz tego, co dobre…W czerwcu 2016 wydał swoją debiutancką płytę „Cała Ziemio”.

 

Na festiwalu Chrześcijańskie Granie występowali m.in. Antonina Krzysztoń, Ewa Uryga, Gospel Rain, Kanaan, Wieczny, Twoje Niebo, 33, El Camino czy Hiob. Impreza od 2011 pokazuje to co nowe na scenie muzyki z dobrym przesłaniem. Już dzisiaj można być jej uczestnikiem poprzez zakup biletów. W tym roku partnerem wydarzenia jest Fundacja PZU, natomiast swoje poparcie i błogosławieństwo przesłało dziewięciu biskupów z całej Polski.

 

PROGRAM FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE 2017

14.00 – Eucharystia.

15.00 – Debiuty – młode zespoły ostatnich lat: Play & Pray, Tomek Jasiński Music, Muode Koty.

17.00 – Konkurs Premiery: Arkadio, BeU, StronaB.

18.00 – Uwielbienie z Gospel Rain.

19.00 – Zakończenie.

 

Więcej na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

NIECODZIENNIK JUŻ DZISIAJ W PARAFIACH

Scroll to Top