Polecamy: Kuba Kornacki i Wanda Półtawska już 23 maja u Dominikanów!

W oczekiwaniu na koncert Antoniny Krzysztoń i ogłoszenie zespołów, które zagrają na 8.festiwalu Chrześcijańskie Granie polecamy spotkanie o św. Janie Pawle II. Muzycznym dopełnieniem rozmowy o. Tasiemskiego z Wandą Półtawską będzie minirecital Kuby Kornackiego, który zaprezentuje utwory z najnowszego, autorskiego projektu pt. „Trzy sny”.  Spotkanie odbędzie się 23 maja o 18.30 w Klasztorze OO. Dominikanów w Sali Prowincjalskiej  przy Freta 10  w Warszawie.

 

Muzyka  Kuby Kornackiego skierowana do ludzi, którzy nie dziwią się, że piosenka jest „z tekstem”, wychowanych na piosenkach Młynarskiego, Turnaua, czy zespołu Raz Dwa Trzy”. Piosenki to mini opowieści, niejednokrotnie z suspensem, które przenoszą słuchacza w świat najskrytszych marzeń i pragnień. – mów Kuba, autor utworów.

 

Kanwą spotkania będzie nowa książka „Genealogia divina” w której za Janem Pawłem II i nauczaniem Kościoła, któremu jest wierna całe życie, podkreśla Boże pochodzenie człowieka. Pokazuje, jak budować dobre relacje przed, a później już w małżeństwie. Nie boi się przy tym podejmowania trudnych, a często kontrowersyjnych kwestii (sic!). Jaki jest sens ludzkiej płciowości? Jakie jest znaczenie aktu seksualnego? Jakie skutki dla miłości i małżeństwa ma antykoncepcja? – to tylko niektóre z nich, bo oczywiście jest ich dużo więcej. Autorka podejmuje też m.in. zagadnienia wstydliwości, powołania do rodzicielstwa oraz kondycji współczesnych małżeństw. Dr Półtawska – co warte podkreślenia od 71 lat w szczęśliwym i udanym małżeństwie – w sobie właściwy, konkretny i obrazowy sposób, bez owijania w bawełnę, pokazuje błędy najczęściej  popełniane w relacjach między kobietą a mężczyzną i radzi, jak postępować, by się nie sparzyć. W swoich rozważaniach dochodzi do sedna problemu i proponuje jego rozwiązanie w duchu etyki chrześcijańskiej. A swoje wnioski popiera przykładami z wieloletniej praktyki lekarskiej i dydaktycznej.

23 maja (środa), godzina 18.30
Klasztor OO. Dominikanów
Sala Prowincjalska w Krużgankach
Warszawa ul. Freta 10

Warszawa: Koncert Antoniny Krzysztoń – bilet grupowy w super cenie!

Scroll to Top