Premiery 2016

Koncert Premiery 2016 – Gospel Rain, Wieczny, Teresa 500

Utwory Gospel Rain, Wiecznego oraz projektu Teresa 500 powalczą o miano Premiery 2016! Podczas 6.Festiwalu Chrześcijańskie Granie zagrają najciekawsi wykonawcy muzyki chrześcijańskiej. Finałową trójkę wybrali przedstawiciele trzech list przebojów („Lista z Mocą”, „Muzyczne Dary” i „Złota 10 Radia Warszawa”). Więcej na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

 

Koncert Premiery 2016 odbędzie się 20 listopada (trzeci dzień festiwalu Chrześcijańskie Granie) o godzinie 17.00. Publiczność zgromadzona przy ul.Dewajtis 3 w Warszawie przyzna w głosowaniu swoją nagrodę – Złoty Krążek. W tym roku w konkursie usłyszymy:

Gospel Rain – „Nigdy nie będziesz sam”

Wieczny – „Jedno teraz”

Teresa 500 – „Cierpliwość zwycięża”

Ubiegłoroczną edycję Koncertu Premiery Festiwalu Chrześcijańskie Granie zwyciężył zespół New Day. Zaproszenia na wydarzenia można otrzymać poprzez stronę www.odpalprojekt.pl oraz poprzez wpłaty na konto fundacji „Chrześcijańskie Granie”. Więcej informacji o wydarzeniu również na facebooku – podczas całego Festiwalu będziemy mogli usłyszeć jeszcze New Day, Michała Rasska oraz Debiut 2016: Muode Koty.

Utwór  „Nigdy nie będziesz sam” pochodzi z ostatniej płyty  Gospel Rain „Ogień”. Album to nowy projekt muzyczny zespołu i chóru GOSPEL RAIN. Płyta powstała na 25 – lecie zespołu. „Utwory na płycie przede wszystkim  są bardzo osobistym wyznaniem wiary w OGIEŃ miłości i wszechmocy Boga.” – o albumie pisze zespół.

Teresa 500 to projekt muzyczny towarzyszący 500 lecia urodzin św. Teresy od Jezusa. W zespole usłyszymy m.in. członków zespołu Twoje Niebo. „Doświadczenie bliskości Boga spisane przez św. Teresę od Jezusa oraz innych Świętych Karmelu,któremu nadaliśmy harmonię dźwięków i rytmów.Nasze koncerty to nie tylko dobra muzyka – to Święci,którzy mówią o swojej przyjaźni z Bogiem poprzez muzykę.” – tak piszą o projekcie twórcy na stronie teresa500.pl. Teresa 500 wystąpi w składzie Dominika Kontny – wiolonczela, wokal oraz Jakub Blokesz – wokal, gitara i kompozycja. Wykonawcy zaprezentują utwór: „Cierpliwość” z albumu „Bóg sam wystarczy”.

Utwór Wiecznego „Jedno teraz” z płyty „W górę”to najważniejszy utwór na płycie. To czyste świadectwo. W dobie powszechności rozwodów, gdy stały się one panaceum na kłopoty w małżeństwach, gdy prościej jest się rozejść niż naprawić, historia o której opowiada utwór jest dowodem że Bóg może naprawić wszystko nawet dawno juz rozpadłe małżeństwo, wystarczy tylko mu sie oddać .Refren jest żywcem wycięty z Ewangelii, gdzie autor cytuje Jezusa w kwestii nierozerwalności małżeństwa. „Jedno teraz” to historia mojego małżeństwa .Opowiadam jak dzięki Bogu udało mu się zejść ponownie z żoną po ośmiu latach od rozwodu.  – mówi o piosence Wieczny.

Scroll to Top