Festiwal Chrześcijańskie Granie w TVP1

 

W programie „Między Ziemią a Niebem” w TVP1 można było zobaczyć przedstawicieli fundacji „Chrześcijańskie Granie” – Michał Guzek (prezes fundacji), Małgorzata Abramowicz (współpracownik) i ks. Sławek Szczodrowski (Oratorium św. Jana Bosko) opowiedzieli o promocji muzyki chrześcijańskiej i trwającym „Miesiącu modlitw w intencji rozwoju muzyki chrześcijańskiej” w Polsce. Nie zabraknie informacji o tym co będzie się działo w najbliższym czasie, w tym festiwalu Chrześcijańskie Granie na Arena Ursynów. 

 

Zobacz: YOUTUBE

 

Festiwal Chrześcijańskie Granie odbędzie się pod koniec listopada 2017 roku. „Staramy się łączyć scenę debiutancką z profesjonalną” mówi Michał Guzek z fundacji „Chrześcijańskie Granie”. W tym roku wśród debiutujących zobaczymy: Play & Pray (Debiut 2017), Tomasz Jasiński Music (Non Stop CCM) i Muode Koty (Debiut 2016). Natomiast wśród premier: Beu, StronaB i Arkadio. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Gospel Rain – laureat Premier 2016. Informacje na temat festiwalu i możliwość wsparcia imprezy jest możliwa na stronie www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

 

Program „Między Ziemią a niebem” w TVP1 można oglądać już o 11.40 przed Aniołem Pańskim.

 

Fundacja Chrześcijańskie Granie – powstała w 2015 roku. Jej patronem jest św. Filip Neri – pomysłodawca i twórca Oratorium. Fundacja zajmuje się kompleksową promocją muzyki chrześcijańskiej w Polsce poprzez wsparcie amatorów, debiutantów i promocje zawodowej sceny. Od 2015 organizuje Festiwal Chrześcijańskie Granie (w tym roku 26 listopada odbędzie się 7 edycja) i Koncert Debiuty im. Moniki Brzozy. Współpracuje z innymi festiwalami, wydawcami czy instytucjami takimi jak: KCK Dobre Miejsce, Radio WarszawaRdn Małopolska czy Oratorium św. Jana Bosko.

 

TVP1: Między Ziemią a Niebem
TVP1: Między Ziemią a Niebem

 

 

Między ziemią a niebem – cotygodniowy magazyn informacyjno-publicystyczny Redakcji Programów Katolickich TVP nadawany od 2004 na antenach TVP 1 i TVP Polonia w niedzielę około 11:50. Na program składają się: transmisja modlitwy Anioł Pański (w okresie wielkanocnym Regina Coeli) z Watykanu, przegląd wydarzeń z życia Kościoła w Polsce i na świecie oraz dyskusje publicystyczne na tematy społeczne i religijne. Zobacz: YOUTUBE

 

 

Zmieniaj z nami muzykę chrześcijańską w Polsce!!!
 
Modlitwa, post i …. dziesięcina
 
Wspieraj nas…Wspieraj FUNDACJĘ „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE„:

Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

 

Miesiąc modlitw w intencji rozwoju muzyki chrześcijańskiej

Wierzymy, że bez ufnej modlitwy do Pana Boga nie możemy skutecznie ewangelizować poprzez muzykę chrześcijańską.Inicjatywa modlitwy o rozwój muzyki chrześcijańskiej w Polsce jest po raz trzeci podjęta poprzez fundację „Chrześcijańskie Granie”. Do nadsyłania intencji zapraszamy zespoły, menagerów, schole, organizatorów wydarzeń, ludzi mediów, osoby zaangażowane w tworzenie salek muzycznych, księży, katechetów i tych wszystkich, którym ważna jest ewangelizacja poprzez muzykę chrześcijańską.
 
 
Proponujemy modlitwę dziesiątkiem różańca lub Psalmem 98 lub dowolną modlitwą.
 
I tydzień (1-8 sierpnia) – w intencji wszystkich inicjatyw prowadzonych poprzez fundację „Chrześcijańskie Granie”, a szczególnie: Festiwal Chrześcijańskie Granie 2017Koncert Debiuty i akcję Grajmy Chrześcijańskie Granie Za sponsorów, uczestników oraz ekipę, która pracuje na rzecz fundacji „Chrześcijańskie Granie”.
II tydzień (9-15 sierpnia) – za wszystkich organizatorów festiwali, koncertów i innych wydarzeń muzycznych, media, wydawców i wszystkich tych, którzy promują muzykę chrześcijańską w Polsce. O dobrych ludzi, którzy modlitwą, dobrym słowem i materialnie będą wspierali polską scenę muzyki chrześcijańską.
więcej materiałów o muzyce chrześcijańskiej: youtube.com/chrzescijanskie ( YOUTUBE )
Scroll to Top