Festiwal Chrześcijańskie Granie 2023! Trwają przygotowania!

Już 23 kwietnia r. o godzinie 16:00 ruszy XII edycja Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Gwiazdami tegorocznej edycji będą: Sezon na Czereśnie (Debiut 2022) oraz BeU (Non Stop CCM). Na scenie Dobrego Miejsca na warszawskich Bielanach zobaczymy 5 najlepszych wykonawców, którzy zmierzą się o miano Debiutu 2023. Festiwal w tym roku odbędzie się w ramach XXVIII Targów Wydawców Katolickich.

Chrześcijańskie Granie to największy i najbardziej zróżnicowany festiwal promujący młodą scenę muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Niezwykle rodzinna atmosfera, zaangażowanie i wysoki poziom wykonawców sprawiają, że z roku na rok poszerza się grupa odbiorców wydarzenia.


“Już niedługo ruszy sprzedaż biletów na Festiwal Chrześcijańskiego Grania, dlatego zachęcamy do śledzenia w mediach pojawiających się informacji o wydarzeniu.” – informuje Michał Guzek z Chrześcijańskiego Grania. W tym roku organizatorzy pragną zaproponować (za drobną opłatą) transmisję koncertów festiwalowych przeznaczoną szczególnie dla osób, które z różnych przyczyn osobistych oraz odległości, jaka dzieli je od Warszawy, nie będą w stanie uczestniczyć w wydarzeniu stacjonarnie. “Koszt transmisji to cegiełka, jaką odbiorcy dołożą w tworzenie tego wyjątkowego, szlachetnego dzieła, jednocześnie stając się jego współorganizatorami.” – zapewniają organizatorzy festiwalu.

“Jednocześnie zachęcamy wszystkich sympatyków, fanów Festiwalu oraz osoby ceniące muzykę chrześcijańską do bezpośredniego finansowego wsparcia Chrześcijańskiego Grania. Dzięki tym gestom serdeczności możemy stworzyć coś wielkiego! Możemy stworzyć przestrzeń dla twórców, którzy nie wstydzą się śpiewać na chwałę Boga i pokazać ludziom, że muzyka chrześcijańska w dzisiejszym świecie wciąż ma jeszcze wielkie znaczenie. Dlatego wszyscy zainteresowani mogą wpłacać drobną darowiznę poprzez: Chrześcijańskie Granie – Patronite.pl.” – informuje Michał Guzek.

Festiwal Chrześcijańskie Granie jest organizowany od 2011 roku. Wydarzenie ma zawsze miejsce w Warszawie, m. in. na scenie Areny Ursynów, w Parku Sowińskiego czy w Katolickim Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE. Do tej pory, podczas Chrześcijańskiego Grania, zaprezentowało się kilkudziesięciu artystów z całego kraju. Wśród nich byli debiutanci: Muode Koty, Soudarion, StronaB, Albo i Nie, ale także gwiazdy muzyki z dobrym przesłaniem: Gospel Rain, Antonina Krzysztoń, Arkadio czy ks. Jakub Bartczak. Artyści występujący na festiwalu prezentują różne gatunki muzyczne od popu, rocka, hip-hop po poezję śpiewaną.

Festiwal Chrześcijańskie Granie jest organizowany przez: „Chrześcijańskie Granie”, Katolickie Centrum Kultury “Dobre Miejsce” i Agencję Koncertową “PROCULTURE”.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na: festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

Zgłoszenia do konkursu Debiuty 2023

Termin wysyłania zgłoszeń zespołów, pragnących wystąpić w Koncercie DEBIUTY podczas XII edycji Festiwalu Chrześcijańskiego Grania został wydłużony do 28.02.2023 r. do godziny 23:59.

„Szukamy nowych i dobrych wykonawców, którzy będą mieli szansę stać się Debiutantami naszego Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się już 23 kwietnia i będzie miało miejsce w Katolickim Centrum Kultury “Dobre Miejsce” w Warszawie.” – informują organizatorzy.

„W konkursie o miano DEBIUTU 2023 zmierzy się aż 5 wykonawców. Na scenie artyści zaprezentują po 2 utwory.”- zapowiada Michał Guzek z Chrześcijańskiego Grania.


Zespoły i soliści zainteresowani wzięciem udziału w debiutach muszą spełnić następujące warunki:

 1. Warunki wstępnej kwalifikacji:
 • Wykonawcy powinni mieć wydaną pierwszą płytę lub przygotowany materiał do wydania;
 • Wykonawcy powinni posiadać minimum 4 nagrania w jakości studyjnej;
 • Powinien być to autorski repertuar;
 • Liczba osób w zespole nie powinna przekroczyć 7 osób;
 • Kandydaci powinni okazać wsparcie promocyjne konkursu (publikacja informacji o Festiwalu w mediach społecznościowych, promocja strony Chrześcijańskiego Grania);
 • Wykonawca/ zespół powinien reprezentować i promować wartości katolickie;
 • Utwory, w warstwie słownej, powinny zawierać przekaz chrześcijański;
 1. Zgłoszenie powinno zawierać:
 • krótki opis zespołu (prezentacja zespołu)
 • min. 4 profesjonalne utwory w formacie mp3
 • min. 3 zdjęcia zespołu w dobrej rozdzielczości
 • adres strony internetowej zespołu oraz profil na Facebooku (uwaga! załączniki muszą mieć poniżej 20 MB)

Zgłoszenie (z wszystkimi wymaganymi materiałami) wysyłamy przez https://wetransfer.com/ na adres mailowy: chrzescijanskiegranie@gmail.com.

Strona Chrześcijańskiego Grania: https://www.chrzescijanskiegranie.pl/aktualnosci/202212-xii-festiwal-chrzescijanskie-granie-2023-zglos-sie-do-debiutow/

Scroll to Top