Dzień Papieski 2017: Koncert Papieski z Gospel Rain

Dzień Papieski 2017 : 8 października o 15.50 w przepięknej przestrzeni Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się koncert telewizyjny rewelacyjnego zespołu GOSPEL RAIN. „Koncert wypełnią dobrze znane piosenki z repertuaru Gospel Rain, przede wszystkim z ostatniej płyty zespołu pt. OGIEŃ. Nie zabraknie niespodzianek, wyjątkowych aranżacji, pokoleniowych muzycznych spotkań i zderzeń.” – czytamy na stronie kmdm.pl

 

 Zespół Gospel Rain będzie gwiazdą 7. Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie. Bądź organizatorem wydarzenia i zakup bilet: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

 

DZIEŃ PAPIESKI 2017 – KONCERT PAPIESKI

Wśród Gości Gospel Rain koncertu znajdą się znakomici polscy 
Wokalistki i Wokaliści: 

Halina Frąckowiak
Natalia Kukulska
Kasia Dereń
Krzysztof Cugowski
Andrzej Lampert
Krzysztof Iwaneczko

 

Towarzyszyć nam będzie zespół „Tylko Ty”, stworzony kilka lat temu z grona stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, od wielu lat zajmującej się promocji Dnia Papieskiego i zbiórki na rzecz uzdolnionej młodzieży. Pojawi się także orkiestra smyczkowa pod kierownictwem Michała Ostrowskiego. – zapowiada zespół.

Gospel Rain 

Gospel Rain to kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. To zespół o niezwykłej energii i spontaniczności koncertowej, która objawia się w autentycznym, żywym kontakcie z publicznością. Grupa zebrała się po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku, bezpośrednio po historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, w którym wziął udział Jan Paweł II. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch – kompozytor, aranżer, wokalista, animator środowiska muzyki gospel.

W dorobku fonograficznym Gospel Rain znajdują się cztery płyty. W początkach 2016 roku ukazała się najnowsza koncertowa płyta OGIEŃ, zawierająca nowe piosenki autorstwa Grzegorza Głucha i innych członków zespołu. Zespół jest także współtwórcą i głównym wykonawcą wielkich, plenerowych Koncertów Chwały (2003-2015), gromadzących corocznie w wieczór Bożego Ciała w Lublinie kilkunastotysięczną widownię. Koncerty Chwały w Lublinie to jedno z największych chrześcijańskich, cyklicznych spotkań, odbywających się w Polsce.Zespół współpracował wielokrotnie ze znakomitymi muzykami, w tym z: Golec uOrkiestra, Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Lampertem, Piotrem Cugowskim, Kubą Badachem, Marylą Rodowicz, Moniką Kuszyńską, Olgą Szomańską, Patrycją Golą, Beatą Bednarz, Mateuszem Pospieszalskim, Natalią Niemen, Mate.o, Adamem Krylikiem, z raperami Kolah i Full Power Spirit, Piotrem Nazarukiem, Romualdem Lipko, Pawłem Zareckim, a także z Ewą Urygą, Markiem Radulim, Krzysztofem Zalewskim, Pawłem Bębenkiem i innymi. W 2002 roku Gospel Rain wystąpił jako reprezentant Polski podczas Światowych Dni Młodzieży . Występował również na najważniejszych festiwalach, m.in. Gospel Camp Meeting, Song of Songs, Stróże Poranka oraz na kilkuset koncertach w Polsce i za granicą.

 

POLECAMY: FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE 2017 Z GOSPEL RAIN

26 LISTOPADA NA ARENA URSYNÓW ZAGRAJĄ: GOSPEL RAIN, ARKADIO, STRONAB, BEU, MUODE KOTY, TOMASZ JASIŃSKI MUSI ORAZ PLAY & PRAY. WSPIERAJ WYDARZENIE POPRZEZ WPŁATY: FUNDACJA CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE; NR KONTA: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (TYTUŁEM: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE). WSPIERAJ ROZWÓJ MUZYKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ W POLSCE JUŻ DZISIAJ. DOŁĄCZ DO NAS.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl
Scroll to Top