15 sierpnia 2018 : Kanaan jedną z gwiazd „Dnia patrona” w Rumi!

Jedną z gwiazd dnia patrona Miasta Rumi będzie zespół Kanaan. Koncert będzie miał miejsce przy ul. Mickiewicza 49 o 16.00. Obchody rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz złożeniem kwiatów na mogiłach żołnierzy, mogile Hipolita Roszczynialskiego i pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej. Więcej informacji można znaleźć na fb

Kanaan … sami mówią o sobie tak:

Gramy we wszystkich muzycznych kolorach świata, zapamiętale i namiętnie, o TYM co nad nami.

„Lider, Kuba Kornacki, wciąż kipi od pomysłów i co chwila sięga gdzie indziej. Wystarczy przesłuchać ich pierwszą płytę („Tato” – 2013), by zachłysnąć tą różnorodnością. Funk, pop, muzyka świata, bossa nova, calypso, jazz, a i zdarzyła się renesansowa ballada – gejzer stylów, gejzer pomysłów. A jeśli ktoś myśli, że w pierwszym krążku Kanaan pokazał całą swoją różnorodność – nic podobnego. O ile w płycie „Tato” można wyczuć przyprawy z całego świata, o tyle ich nowy program „Trzy sny” – to podróż na inną planetę.” – czytamy na stronie Chrześcijańskiego Grania.

AKTUALNY PROJEKT: TRZY SNY

Trzy sny okladkaWydane przez Edycję Świętego Pawła “Trzy Sny” to autorski projekt Kuby Kornackiego z zespołem Kanaan. Zachwyca, wzrusza, bawi, zmusza do refleksji. Znajdzie tu coś da siebie zarówno wielbiciel funku, popu, jazzu, jak i bossa novy, a nawet… kabaretu. Równie istotny jak muzyka – o ile nie najważniejszy – jest tu tekst: współgra z muzyką i jest bardzo ważną częścią składową każdej piosenki, zazwyczaj z zaskakującą puentą (każdy z utworów stanowi zamkniętą opowieść). Autor nie ukrywa, że nieustannym źródłem artystycznych inspiracji jest dla niego Boża miłość. Bo „w życiu liczą się nie tylko chwile. W życiu liczy się, kto ci je dał” (utwór „Falowanie”).

ZOBACZ TEŻ: Kuba Kornacki i Kanaan – Warszawa (Hybrydy) / koncert premierowy “Trzy sny” (13 kwietnia 2018)

Pierwsze recenzje:

“Czemu w „poezji śpiewanej” tak mało wiary, a w „muzyce chrześcijańskiej” tak mało poezji? Nie wiem, ale na szczęście (i na przekór takiej diagnozie), w twórczości Kuby Kornackiego znajdziemy i jedno i drugie (tego „pióra” trochę mu zazdroszczę). I trzecie – duużo muzyki w muzyce. Z dala od zgiełku, zamknąć oczy i wyśnić „Trzy Sny” – polecam. (Piotr Nazaruk, Trzecia Godzina Dnia)

Nigdy nie uwierzyłbym, że będę prowadził koncert, w którym artyści tyle mówią o Bogu.Ale też nie uwierzyłbym, że można o Nim mówić w taki sposób. Cieszę się, że tu jestem. (Dariusz Bugalski, Radiowa Trójka)

W skład albumu wchodzą: płyta CD, płyta DVD z zapisem koncertu z dn. 03.05.2017 r. oraz książka z tekstami piosenek i towarzyszącymi im literackimi impresjami, bogato ilustrowana kadrami z filmów animowanych.

Dzięki Bogu, Zespołowi i wielu wspaniałym Darczyńcom album “Trzy Sny” jest już na rynku! Na pewno znajdziecie go w sklepie www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

 

Kuba wraz z zespołem Kanaan wykona najpiękniejsze piosenki z płyty TRZY SNY na 8.Festiwal Chrześcijańskie Granie 2018

Kuba Kornacki– absolwent krakowskiej PWST, trener i coach.Pisze książki dla dzieci („Ucho w opałach”) i dla dorosłych („Ogrody Bożych cudów”), scenariusze teatralne i filmowe, piosenki i tłumaczenia piosenek. Od kilku lat jest też liderem grupy Kanaan, gdzie współpracuje z niesamowitymi muzykami, tworząc różnorodne projekty muzyczne. Jego pierwsza płyta autorska, „Tato”, wydana pod szyldem Kanaanu, zdobyła na festiwalu Debiuty 2013 w Warszawie wszystkie możliwe nagrody.

BILETY:

39 zł. (trybuny) / 59 zł. (płyta) do 30 października
49 zł (trybuny) / 69 zł. (płyta) od 1 listopada do 26 listopada
Bilet grupowy – powyżej 10 osób –
30 zł. (trybuny) / 40 zł. (płyta)

Scroll to Top