1 listopada 2017: św. Filipie Neri módl się za nami!

Fundacja „Chrześcijańskie Granie” powstała 12 marca 2015 roku – w dniu, w którym kilkaset lat temu został kanonizowany św. Filip Neri. W 500 – lecie urodzin święty stał się oficjalnym patronem fundacji. 1 listopada chcemy szczególnie modlić się za Jego wstawiennictwem za wszystkie osoby, które są związane z naszą fundacją oraz za najbliższy festiwal Chrześcijańskie Granie. 

 

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się do modlitwy za festiwal – o dobre owoce i Boże prowadzenie. Zawołajmy za św. Filipem Neri – Paradiso preferisco paradiso.

 

filip
św. Filipie Neri módl się za nami!

 

 

Filip Neri, także Filip Neriusz lub Nereusz, wł. Filippo de Neri (ur. 21 lipca 1515 we Florencji, zm. 26 maja 1595 w Rzymie) – włoski duchowny katolicki, jeden z przywódców kontrreformacji, uznawany przez Kościół katolicki za świętego. Zaznaczył się w historii muzyki jako twórca i propagator oratorium – organizował on nabożeństwa połączone ze śpiewaniem pochwalnych pieśni religijnych (laudes) w formie dialogowanej. Od nazwy domu (oratorio), w którym wykonywano te nabożeństwa, przyjęła się nazwa tej formy muzycznej. (WIKIPEDIA)

 

1 listopada módlmy się za wstawiennictwem Filipa Neri za festiwal. Pomóż nam zorganizować Festiwal! Dokonaj wpłaty na nasze konto: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909, Fundacja „Chrześcijańskie Granie”, ul.Dewajtis 3, 01-815 Warszawa (tytułem: darowizna na cele statutowe). Bilety na 7. Festiwal Chrześcijańskie Granie można znaleźć na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

 

https://www.youtube.com/watch?v=-TQj7ndJlso

 

Film o św. Filipie Neri można zakupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

Scroll to Top