Zostań wolontariuszem fundacji „Chrześcijańskie Granie”

Wolontariusze fundacji „Chrześcijańskie Granie” z zespołem New Day

Zostań wolontariuszem fundacji „Chrześcijańskie Granie”.  Serdecznie zapraszamy do współtworzenia wydarzeń promujących scenę muzyki chrześcijańskiej. Najbliższe już 20 lipca przy ul. Karowej 20 – urodziny św. Filipa Neri – patrona „Chrześcijańskiego Grania”.

 

Spotkania fundacyjne odbywają się w niewielkiej grupie przynajmniej raz w miesiącu. Napisz już dzisiaj do nas: fundacja@chrzescijanskiegranie.pl albo zadzwoń: 513 844 481.

 

Jeśli możesz wspieraj nas poprzez swoją modlitwę lub dobrowolną wpłatę: Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe).

 

Fundacja „Chrześcijańskie Granie” powstała, aby promować muzykę chrześcijańską. Działamy nie od dzisiaj! Od 2011 grupa ludzi skupionych wokół Chrześcijańskiego Grania i Dobrego Miejsca w Warszawie stworzyła Festiwal Chrześcijańskie Granie i Koncert Debiuty. Na scenie przy ul. Dewajtis 3 wystąpiło kilkanaście zespołów prezentujących młodą – i nie tylko – scenę muzyki chrześcijańskiej. Wśród nich byli m.in. Magda.lena Frączek, StronaB, El Camino, Kanaan, Mocni w Wierze, Antonina Krzysztoń czy Twoje Niebo. W 2017 wydała swoim nakładem album zespołu Muode Koty „IMPULS”.

 

MODLITWA DO ŚW. FILIPA NERI

Św. Filipie, pełen chwały Orędowniku mój – który zawsze według wskazań i przykładu św. Pawła Apostoła radowałeś się,

wyjednaj mi łaskę doskonałego poddania się woli Bożej, obojętność wobec spraw tego świata i spoglądania ku niebu, abym nigdy nie wątpił w Opatrzność Bożą,

nigdy nie rozpaczał, nigdy nie był smutny, ani niecierpliwy, aby oblicze moje zawsze było radosne, a moje słowa życzliwe i uprzejme.

Chociaż bowiem losy życia układają się różnie, przystoi nam, którzy mamy największe ze wszystkich dóbr, łaskę Bożą i obietnicę wiekuistego szczęścia, aby promieniować radością.

Amen

Święty Filip Neri – (ur. 21 lipca 1515 we Florencji, zm. 26 maja 1595 w Rzymie) – Zaznaczył się w historii muzyki jako twórca i propagator oratorium – organizował on nabożeństwa połączone ze śpiewaniem pochwalnych pieśni religijnych (laudes) w formie dialogowanej. Od nazwy domu (oratorio), w którym wykonywano te nabożeństwa, przyjęła się nazwa tej formy muzycznej. W 1534 udał się do Rzymu, gdzie studiował filozofię i teologię. Przerwał studia i w 1548 założył „Bractwo Świętej Trójcy”, opiekujące się pielgrzymami i chorymi. W 1551 przyjął święcenia kapłańskie. Przy kościele św. Hieronima della Carità w Rzymie założył „Oratorium” – miejsce przeznaczone dla elity intelektualnej miasta, gdzie spotykali się artyści, kupcy, mieszczanie i kapłani. Filip organizował tam koncerty muzyczne, wykłady o najnowszych prądach w sztuce, dysputy o historii i archeologii. Został przez niektórych oskarżony o nowinkarstwo, a papież Paweł IV zakazał mu na pewien czas działalności. Filip Neri dzięki aktywności duszpasterskiej jest nazywany „Apostołem Rzymu”. Filip Neri otrzymał stygmaty Ducha Świętego. W 1551 założył zakon filipinów (oratorianów). Była to pierwsza formacja zakonna katolicka, w której nie było ślubów zakonnych. Zmarł w wieku 80 lat. (wikipedia)

Scroll to Top