Trwa Festiwal Chrześcijańskie Granie! Na scenie zespół PÓŁPIĘTRO

„Megro2”: – to pierwsza nazwa zespołu „Półpiętro”. Istnieje on  już ponad 20 lat. Powstał, ponieważ pewna cierpiąca na mukowiscydozę dziewczynka potrzebowała funduszy na walkę z chorobą. Dzięki wsparciu widzów i słuchaczy udało się pomóc jej pomóc i przedłużyć to młode życie o bezcenne cztery lata. Ta udana akcja byłą impulsem do powstania zespołu oraz nadała mu sens- wsparcie kolejnych chorych na mukowiscydozę. Przez 20 lat skład a także nazwa zespołu zmieniły się, stąd obecne 7-osobowe grono śmiało może nazywać się debiutantami.

                Nazwa „Półpiętro” nie oddaje odnosi się bezpośrednio do muzyki wykonywanej przez zespół. Jest to bowiem zachwyt nad dawną i obecną polską poezją- od Jana Kochanowskiego po Franciszka Karpińskiego wykonywany we współczesnych aranżacjach – od jazzu do elementów muzyki etnicznej. Niestety, czas pandemii uniemożliwił koncertowanie, co oznacza że występ na naszym Festiwalu to pierwsza od długiego czasu okazja by pokazać się szerszej publiczności.

Dotąd Półpiętro nagrało już płytę. Znajduje się na niej 10 utworów wśród których dominuje oczywiście staropolska poezja, m.in.: teksty wymienionych już Fr. Karpińskiego czy Mistrza z Czarnolasu. Na co dzień członkowie zespołu parają się rozmaitymi dziedzinami, np. informatyką czy produkcja muzyczną.

Scroll to Top