DEBIUT 2021 - JEDNO

Sześciu w JEDNO- sylwetka zespołu

Trwa X edycja Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Jako drugi zespół w walce o tytuł DEBIUTU 2021 roku stanie zespół JEDNO.

Celem była Jasna Góra, poszli więc jako pielgrzymi, ale wrócili z zamiarem założenia zespołu. Zespół JEDNO, bo o nim mowa, powstał w 2019 roku podczas pielgrzymki. Sześciu mężczyzn szybko znalazło wspólny język, w tym ten najważniejszy- muzyczny.

W jego skład wchodzą: wokalista zespołu Karol Gut, trębacz Jan Gąsawski oraz basista Mikołaj Sikora oraz Miłosz Bazarnik (fortepian), Michał Smajdor (perkusje) i Jakub Broniewski (gitara). Zespół tworzony jest przez absolwentów szkół muzycznych, a także studiów muzycznych. Styl jest więc wypadkową muzycznych doświadczeń wszystkich jego członków. W muzyce JEDNO można usłyszeć elementy jazzu, hip-hopu, a nawet w niektórych utworach reggae. Wspólnym mianownikiem jest rytmiczne brzmienie gitarowe, okraszone backgroundami sekcji dętej oraz mające w podstawie napędzający groove sekcji rytmicznej. Swe inspiracje z nurtu muzyki religijne czerpiemy od takich zespołów, jak TGD, Agnieszka Musiał, Paw, Play&Pray, New Life’m, Mate.o oraz Hillsong.

Spore odległości między Tarnowem a Krakowem, gdzie na co dzień mieszkają członkowie zespołu, utrudnia próby oraz koncertowanie, jednakże JEDNO jest stałym gościem Uwielbień prowadzonych w tarnowskiej katedrze. Czas pandemii z jednej strony uniemożliwia koncertowanie, z drugiej zaś daje stosowny czas na przygotowanie płyty- pierwszej w historii zespołu., której zapowiedzią jest utwór „Idźcie”- hymn tarnowskiej pieszej pielgrzymki 2020.

W wolnym czasie członkowie imają się różnych zajęć: Jan (trębacz) w wolnym czasie pracuje jako trener piłkarski i poszerza swe kompetencje w tym kierunku; Mikołaj (basista) jest studentem informatyki na AGH w Krakowie i pracuje jako programista; Michał (perkusista) pasjonuje się wspinaczką górską; Miłosz (pianista) w wolnym czasie gra w tenisa oraz squasha. Z kolei lider zespołu, Karol Gut to realizator i prowadzący „Listę z mocą” w RDN Małopolska.

Nazwa zespołu została zaczerpnięta z fragmentu z Ewangelii wg św. Jana (J 17, 20-26), w którym Chrystus prosi Ojca o przyszły Kościół – aby stanowił JEDNO.

Scroll to Top