Soli Deo: Wyzwolona czy zniewolona? – Boska, ja! – patronat

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo zaprasza na cykl konferencji przeznaczonych wyłącznie dla kobiet – Boska, ja! Wydarzenie odbywa się pod patronatem fundacji CHRZEŚCIJAŃSKIE  GRANIE organizatora 8. Festiwalu Chrześcijańskie Granie.

Data: 26 kwietnia
Godzina: 19:00
Sala 144 Gmach Główny Politechnika Warszawska

Wyzwolona czy zniewolona? Czy Kościół naprawdę wymaga od kobiety tylko pełnego posłuszeństwa wobec męża i zajęcie się rodzeniem dzieci czy może był pierwszą instytucją, która dała jej pełnie praw? Czy współcześnie kobieta jest tak mocno dyskryminowana na każdym kroku, a może sama odbiera sobie godność? Jak odnaleźć się we współczesnej filozofii życia, gdzie masz być perfekcyjna w każdym aspekcie przy dobie trwającej 24 godziny? Czy w obliczu zniekształconego wizerunku feministek można walczyć o swoją kobiecość? Zapraszamy Was na spotkanie, gdzie porozmawiamy o tym co oznacza bycie kobietą w obecnej rzeczywistości. Z jakimi problemami musi się zmierzyć. Wspólnie zastanowimy się o tym jak obecnie wygląda rola kobiet i jak traktuje ją kościół.

 

Spotkanie poprowadzi Ewa Sztreker, młoda jurystka studiująca na UKSW, pełna optymizmu i energii do działania. Zafascynowana „nowym feminizmem” prezentowanym w nauczaniu Jana Pawła II oraz Edyty Stein. Twórczyni takich inicjatyw jak: Modna Katoliczka, Skrzydlaty Sandał. Główny koordynator wydarzeń w Chrześcijańskich Singlach. Na swoim koncie ma zorganizowanych kilkadziesiąt wydarzeń, z prestiżowymi prelegentami. Razem z bratem i tatą tworzy projekt skierowany do chrześcijańskich przedsiębiorców “Wiara w Biznesie”. W wolnym czasie uwielbia pisać, oglądać seriale oraz filmy prawnicze. Marzy o przeprowadzce na Podlasie.

 

Scroll to Top