Semeion, czyli Znak

Pomysł na założenie zespołu długo kiełkował w głowie Bartosza Wajera. Jednym z ważnych doświadczeń było osobiste nawrócenie lidera zespołu Semeion. Wszystko zaczęło się 3y lata temu, gdy pierwsze próby zespołu odbywały się w… studenckim pokoju. Wówczas szufladę opuściły pierwsze teksty napisane przez Bartosza. Zespół liczy obecnie 9 osób – 4 wokalistki, 4 instrumentalistów. 9- tym członkiem jest opiekun duchowy. Semeion gra i śpiewa głównie chrześcijański rock. W tekstach poruszane są tematy  łatwe i trudne tematy, w tym dawanie świadectwa jak Pan Bóg działał i działa w naszym m.in. członków zespołu oraz jak wielką miłością obdarza ludzi.

Dotąd Semeion występował na koncertach uwielbienia na terenie Poznania i okolicznych parafiach. Obecny czas pandemii z jednej strony uniemożliwia koncertowanie, z drugiej jest świetną okazja do nagrania kolejnej już płyty. Jak dotąd powstała apka „Zaufaj Panu”- na przekór czasom w których coraz trudniej jest znaleźć go na modlitwę.

W zespole znajdują się m.in. nauczyciel przedszkola, dentystka, programista, osoby zajmujące się marketingiem, czy prowadzące własne firmy, np. w branży budowlanej.

Nazwa zespołu Semeoin znaczy tyle co „Znak”, drogowskaz, którym chcemy być dla ludzi, aby poprzez muzykę mogli bardziej poznać Pana Boga.

Scroll to Top