Salvatti.pl, KSM i Emaus Salezjanie – partnerami Festivalu!

Głównymi partnerami Festivalu Chrześcijańskie Granie 2013 są trzy organizacje katolickie: Salvatti.pl, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) i Emaus Salezjanie. 5 października w Amfiteatrze im. Sowińskiego na Woli będzie można zapoznać się z działalnością poprzez m.in. stoiska. Dzisiaj kilka zdań możecie przeczytać na naszej stronie. Polecamy!

 

Fundacja Salvatti.pl jest wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc dla najbardziej poszkodowanych przez los i bezradnych. W ciągu 5 lat organizacja docierała z pomocą wszędzie tam, gdzie działają pallotyńscy misjonarze.Salvatti.pl w Kolumbii wspiera działalność Domu dla dzieci ulicy im. Jana Pawła II,w Kongo i na Wybrzeżu Kości Słoniowej pomaga ofiarom wojen domowych.

Fundacja Obecnie realizuje projekt „Malowanka” – wspomagając budowę Centrum Kultury Polskiej w Żytomierzu na Ukrainie, w dzielnicy Malowanka.Co miesiąc, od września do czerwca, organizuje debaty misyjne na najbardziej palące tematy z życia społecznego.

Nazwa Fundacji nawiązuje do nazwisk św. Wincentego Pallottiego, założyciela pallotynów i Jakuba Salvatiego, rzymskiego kupca, który z sukcesem zdobywał środki finansowe na działalność charytatywną, inicjowaną przez ks. Pallottiego. Fundacja poprzez swoje działania kontynuuje pracę Salvatiego. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.salvatti.pl

 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży AW – jest stowarzyszeniem kościelnym, zrzeszającym młodych katolików świeckich, działających na terenie całej Polski. Zasadniczo KSM tworzy młodzież w wieku od 14 do 30 lat. Celem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego, zgodnie z pozdrowieniem: ,,Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie- Gotów!”

KSM działa w Warszawie i na terenie Archidiecezji Warszawskiej od kilku lat. Więcej informacji o działaniach KSM można znaleźć na: www.warszawa.ksm.org.pl

 

Emaus Salezjanie – ośrodek młodzieżowo – powołoaniowy w Czerwińśku nad Wisłą. W ośrodku odbywają się spotkania PRO VOCATIO czy CAMPO BOSCO dla młodych.

Salezjanie Księdza Bosko – oficjalnie Towarzystwo św. Franciszka Salezego – są w Kościele kleryckim, męskim zgromadzeniem zakonnym, na prawach papieskich, poświęconym działalności apostolskiej i misyjnej, zaangażowanym w dzieła wychowawcze i pastoralne, które Bóg wezwał przede wszystkim do służby młodzieży, szczególnie najuboższej i porzuconej. Więcej o działalności ośrodka można znaleźć na stronie: emaus.salezjanie.p

 

Scroll to Top