Kto wystąpi na 8. Festiwalu Chrześcijańskie Granie? Godziny nas dzielą od ogłoszenia listy zespołów!

Tylko godziny nas dzielą od ogłoszenia oficjalnej listy zespołów, które wystąpią podczas 8. Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie. Podczas specjalnego koncertu Antoniny Krzysztoń w Dobrym Miejscu (26 maja o 18) poznamy 7 zespołów. W tym roku na imprezie zaprezentują się 3 zespoły, które powalczą o tytuł Debiutu, dwóch gości specjalnych oraz wykonawcy Premier.

 

26 maja przypada wspomnienie św. Filipa Neri – patrona fundacji „Chrześcijańskie Granie”. Tego dnia 1595 roku zmarł drugi apostoł Rzymu. Pomysłodawca Oratorium jako miejsca, ale i dzieła muzycznego. Fundacja powstała w roku 500 – lecia urodzin świętego. 3 lata temu Zarząd „Chrześcijańskiego Grania w specjalnej uchwale ogłosił świętego swoim patronem. Fundacja co roku organizuje wiele inicjatyw promujących młodą scenę muzyki chrześcijańskiej – jedną z najważniejszych jest festiwal Chrześcijańskie Granie.

Festiwal Chrześcijańskie Granie – festiwal muzyki chrześcijańskiej, odbywający się corocznie od 2011 roku. Jest to jeden z największych festiwali muzycznych o tej tematyce w Polsce. Na festiwalu występowali m.in: New Day, Gospel Rain, Arkadio, ks. Kuba Bartczak, Muode Koty, Magda.lena Frączek, Kanaan, StronaB, Ewa Uryga, Antonina Krzysztoń, Wyrwani z Niewoli.

 

8. Festiwal Chrześcijańskie Granie odbywa się z błogosławieństwem:
 
Kard. Kazimierza Nycza – Metropolity Warszawskiego
Abp. Stanisława Gądeckiego – Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
Abp. Marka Jędraszewskiego – Metropolity Krakowskiego
Abp. Adama Szala – Metropolity Przemyskiego
Abp. Józefa Kupnego – Metropolity Wrocławskiego
Bp Romuald Kamiński – Biskup Warszawsko – Praski
Bp Artura Mizińskiego – Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski
 
 
Już dzisiaj zostań naszym Ambasadorem! Udostępnij i zaproś jak najwięcej swoich znajomych! Wspieraj fundację “Chrześcijańskie Granie” poprzez wpłaty: Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)
 
Do zobaczenia już 25 listopada 2018 w Warszawie!

 

Scroll to Top