Koncertowo! Złote Krążki 2012 rozdane!

Pierwsze wydarzenia Festivalu za nami. W sobotę 10 listopada odbył się Mazowiecki Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej, a o 18.00 podczas koncertu galowego rozdane zostały Złote Krążki 2012. Można by powiedzieć – było, minęło. Nie tym razem! Koncert na długo pozostanie w pamięci.

Z niewielkim opóźnieniem StronaB jako pierwsza pojawiła się na scenie. Mimo iż pierwszym zawsze jest trudniej, po chwili pod sceną jak – Po prostu, czy też czadowe – 2TM 1-4.

[print_gllr id=552 display=short]

Zaraz po nich na deskach sali koncertowej Dobrego Miejsca pojawił się Arkadio – raper, freestylowiec, który na swojej ostatniej płycie – Najlepsze przed nami – opowiada o postawach chrześcijanina w życiu na konkretnych przykładach, takich jak: Brian Welch, Nicki Cruz czy Tomasz Adamek.

Już na początku Arkadio rozpoczął jako rasowy freestylowiec nawijając ad hoc rymy wraz z publicznością. Potem wyśpiewał dlaczego „ale” warto wywalić ze słownika. Poznaliśmy też historię życia i nawrócenia gangstera Nickiego Cruza. Dzięki niesamowitemu kontaktowi publicznością, nie minęło wiele czasu, a sala śpiewała razem z nim.

[print_gllr id=451 display=short]

Pozytywnie nakręceni czekaliśmy na ostatnią gwiazdę wieczoru – Love Story. I tutaj też nie przezyliśmy zawodu. Magda Frączek wraz z zespołem opowiedziała nam historie kobiet na podstawie tych biblijnych. O tym bowiem będzie opowiadała kolejna płyta zespołu. Nadal jest o miłości – tylko inaczej. Dojrzalej. Nadal jednak pełnej pasji i opowiedzianej pięknym muzycznym językiem. Nie zabrakło też znanych i lubianych przebojów – Mayday, Talitha Kum czy Miłość w czasach popkultury. Porywająco i różnorodnie.

[print_gllr id=505 display=short]

I gdy wszystkie nagrody wydawały się być już rozdane, a bisy wyśpiewane okazało się, że jest jeszcze jedna niespodzianka – artyści wspólnie zagrali Otwórz me oczy o Panie, jako dziękczynienie za koncert i wspólnie spędzony czas. Trudno to opisać, może więc warto posłuchać?

Scroll to Top