Festiwal filmów chrześcijańskich ARKA – szukaj naszego stoiska!

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce zaprasza na Festiwal Filmowy ARKA 2018. Będzie to trzecia edycja popularnego festiwalu filmów chrześcijańskich. W Dobrym Miejscu odbędzie się warszawska edycja wydarzenia. Fundacja Chrześcijańskie Granie będzie przy Dewajtis 3 z biletami na 8. Festiwal Chrześcijańskie Granie.

 

III Festiwal Filmów Chrześcijańskich „Arka” 

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, ul. Dewajtis 3.

Czas trwania: od 2018-11-03 do 2018-11-25

„W obecnym świecie, dla wychowanych w kulturze obrazu widzów film jest tą dziedziną sztuki, która w najlepszy sposób opisuje rzeczywistość. Jak każde dzieło sztuki ma pomóc w zrozumieniu świata, człowieka, a także własnych zachowań, wyborów, czy postaw. Poprzez obraz filmowy oddziałujemy nie tylko na wrażliwość odbiorcy, ale również kształtujemy jego umiejętności analityczne stanowiące podstawę do reprodukcji kultury i komunikacji międzypokoleniowej.

Wiele osób, gdy słyszy zbitkę słowną „film chrześcijański”, nie ukrywa grymasu na twarzy. – Nie, dziękuję. To film, który ma z góry założoną tezę. Tworzy się go tylko po to, żeby ją potwierdzić – myślą. I choć pozornie można się z tym zgodzić, to można także zapytać, czy takie odrzucenie filmu z tezą, nie jest zmarnowaniem pewnej szansy? Światopogląd, religia to zbyt ważne kwestie, by machnąć ręką i powiedzieć: – Szkoda czasu.

Artyści przywiązani do wartości chrześcijańskich nie spadli nagle z nieba. Podobnie jest z twórcami filmowymi. Żyjąc tu i teraz, obarczeni bagażem wiedzy i doświadczeń, są przekonani, że mają nam coś ważnego do powiedzenia. Może więc warto pochylić się nad ich twórczością? Może ich filmy zbliżą i nas do prawdy?
A może będzie inaczej. Tego oczywiście nie wiemy. Jednak szukając odpowiedzi tylko na racjonalnym gruncie, sami sobie ograniczamy możliwość prawdziwego poznania. Warto bowiem pamiętać, że, prawda nie zawsze leży pośrodku, tylko dokładnie tam, gdzie leży. Szukanie jej pozostanie do końca świata jedną z najpiękniejszych przygód w życiu człowieka.”

(Źródło: http://festiwalarka.pl/pl)Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA jest dla tych, którzy są ciekawi. Dla tych, którym nie jest wszystko jedno. Dla tych, którzy poszukują prawdy i odpowiedzi na najważniejsze pytania. Wreszcie dla tych, którzy kochają kino i chcą w nim spędzać czas w przekonaniu, że nie był to czas stracony.


7 filmów długometrażowych w 7 miastach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Lublinie, Siedlcach, Rzeszowie, Nowym Sączu, Szczawno-Zdroju.

Filmy prezentowane będą w kolejne weekendy listopada 2018.


dobre-miejsce

ARKA 2018 to festiwal filmowy dedykowany promocji światowej kinematografii o wysokich walorach etycznych, artystycznych i filmowych.


W programie tegorocznej edycji Festiwalu ARKA znajdują się najważniejsze premiery kina chrześcijańskiego tego roku – Papież Franciszek – człowiek, który dotrzymuje słowa (Pope Francis; A Man of His Word), reżyseria: Wim Wenders oraz Największy Dar, reżyseria: Juan Manuel Cotelo. Ponadto będzie można zobaczyć filmy: Jeździec (The Rider), reżyseria: Chloé Zhao; Z miłości do Joey (To Joey, with love), reżyseria: Rory Feek;  Ballada wojownika (The Fighter’s Ballad), reżyseria: Tony Sebastian Ukpo; Chleb z nieba (Pane dal Cielo), reżyseria: Giovanni Bedeschi; Kateri reżyseria:  James C. Kelty.

Wszystkie tytuły będą pokazami premierowymi w polskich kinach.

Festiwal ARKA to także: spotkania wokół tematyki filmów z liderami lokalnych społeczności, dyskusje na ważkie społecznie tematy, poruszające problemy współczesnego świata, spotkania z twórcami filmów pokazywanych na festiwalu, koncerty, warsztaty.

Arka ma być odpowiedzią na potrzeby ludzi ceniących spotkania z filmem dobrym i ważnym – w myśl hasła przewodniego: „Zobacz filmy, które zmieniają życie”. „Wierzymy, że filmy, które wybraliśmy i które obejrzy polska publiczność, wpisują się w mądrą i otwartą dyskusję o współczesnym świecie, o sensie życia i o wartościach chrześcijańskich . Wartościach, które zbudowały fundamenty naszego świata i które są tak ważne dla wspólnego rozwoju Polski i Europy”.

(Źródło: http://www.fronda.pl/a/zapraszamy-na-festiwal-filmow-chrzescijanskich-arka,116220.html)

 


ARKA 2018 w Warszawie:

  • Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3:

03.11 godz. 18:00 – Z miłości do Joey

09.11 godz. 19:00 – Kateri

16.11 godz. 19:00 – Chleb z nieba

23.11 godz. 19:00 – Największy dar

Scroll to Top