Festiwal 2023

Festiwal Chrześcijańskie Granie 2023 – już wszystko wiadomo!

Zespół White Deer to zwycięzca XII edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie. „Poziom tegorocznego festiwalu był wyjątkowo wysoki” – mówił Marcin Witan, członek jury. Główna nagroda Debiut 2023 dla White Deer przypadła „za wiele rokujący potencjał wokalny, sceniczny i muzyczny” – tak uzasadniał werdykt podczas wręczania nagrody dziennikarz Polskiego Radia.

Laureaci Debiutów 2023 – White Deer to formacja prezentująca mieszankę różnych stylów muzycznych (np. blues, rock). W swych tekstach zespół opowiada o różnych aspektach życia codziennego. Dlatego utwory zaprezentowane przez muzyków ze Śląska niekoniecznie wprost mówiły o Bogu, ale miały doprowadzić słuchaczy do w sposób subtelny do pytań o Niego, jak np. w utworze „Kamień”.

Festiwal Uwielbienia – tak można podsumować XII edycję Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Spośród siedmiu wykonawców którzy zaprezentowali się na scenie Dobrego Miejsca przy Dewajtis 3 zdecydowana większość z nich zaprezentowała utwory stricte uwielbieniowe.

– Uwielbienie zawsze było nieodłącznym elementem naszego Festiwalu- mówi Michał Guzek, pomysłodawca imprezy- Taki właśnie jest główny cel naszego koncertu- chwalenie Pana Boga. Jednak w tym roku pieśni i piosenki uwielbieniowe przeważały nad innymi- dodaje.

W konkursie Debiuty zaprezentowało się 5 wykonawców: uwielbieniowo – popowe zespoły NSA, Teleo i Sylwia Piotrowska oraz dwie rockowe kapele Redhead Hero i zwycięski White Deer.

Gwiazdami tegorocznej edycji były zespoły: BeU i Sezon na Czereśnie. Pochodzący z Lubelszczyzny zespół BeU zaprezentował premierowy utwór„Królowo Pokoju”. Piosenka jest modlitwą o pokój na Ukrainie i całym świecie. Sezon na Czereśnie, zwycięzca poprzedniej edycji Debiutów, przy wsparciu uczestników tegorocznego konkursu, poprowadził muzyczne Uwielbienie. Na finał muzycy wspólnie wykonali pieśń „Jesteś Królem”, co porwało publikę do wspólnej modlitwy.

Festiwal Chrześcijańskie Granie 2023 można obejrzeć na www.fabrykakoncertow.com.pl

Organizatorem XII edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie było Dobre Miejsce, Chrześcijańskie Granie i Pro Culture.


FOT: DOBRE MIEJSCE

Festiwal Chrześcijańskie Granie 2023 – transmisja festiwalu (chrzescijanskiegranie.pl)

WARTO ZOBACZYĆ:

“Poziom tegorocznej edycji był wyjątkowo wysoki” – Radio Warszawa 106,2 FM

Chrześcijańskie Granie 2023 (gosc.pl)

Scroll to Top