Festiwal Chrześcijańskie Granie 2018 – program, zespoły, bilety, noclegi, wolontariat

Festiwal Chrześcijańskie Granie to jeden z najcudowniejszych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Polsce! Wspaniała publika, fantastyczne brzmienia oraz siedem rewelacyjnych zespołów! KUP BILETY JUŻ DZISIAJ NA: WWW.EVENTIM.PL   

PROGRAM

 

* ROZPOCZĘCIE FESTIWALU – 14.00
* MSZA ŚWIĘTA, WRĘCZENIE NAGRÓD PRZEGLĄDU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE.
* KONCERT DEBIUTY IM. MONIKI BRZOZY:
LET HIM RUN /S.JULITA ZAWADZKA / DUŻA RAJSKA KAWA
* GOŚĆ SPECJALNY:
WYRWANI Z NIEWOLI / HERES
* PREMIERA 2017:
STRONA B
*KONCERT PREMIERY 2018:
KUBA KORNACKI I KANAAN

*WRĘCZENIE NAGRODY JURY I PUBLICZNOŚCI KONKURSU DEBIUTY 2018.

* UWIELBIENIE:
KS. ANDRZEJ DANIEWICZ (LA PALLOTINA)
BILETY:
29 zł. (trybuny) / 49 zł. (płyta) do 30 czerwca
39 zł. (trybuny) / 59 zł. (płyta) do 31 października
49 zł  (trybuny) / 69 zł. (płyta) od 1 listopada do 25 listopada
Dzieci do lat 7 – wstęp wolny!
Bilet grupowy – powyżej 10 osób –
30 zł. (trybuny) / 40 zł. (płyta)
Bilety można kupić przez internet: WWW.EVENTIM.PL   
Sprzedaż bezpośrednia biletów: tel. 511 716 481 (sms)
Wolontariat: tel. 660 778 387 (sms)
Noclegi w Warszawie: www.dobremiejsce.eu

ORGANIZATORZY:
Fundacja „Chrześcijańskie Granie”
Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce
Parafia bł. Detkensa na Bielanach

WSPÓŁORGANIZATOR:

Samorząd Województwa Mazowieckiego

PATRON HONOROWY:
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

 

ZESPOŁY 8.FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE

 

StronaB

StronaB to istniejąca od 2008 roku kapela, która w 2012 roku zdobyła tytuł Debiutu Roku (www.koncertdebiuty.pl) oraz wydała swoją debiutancką płytę „Dwa jabłka na czereśni”. Zresztą bardzo dobrze przyjętą. Porównywani do Luxtorpedy, Skunk Anansie i Coldplay. Zespół mówi o sobie, że po ludzku nie powinien istnieć, ale dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Pochodzą z małej miejscowości Jeziorzany na Lubelszczyźnie, gdzie – jak to bywa w wielu podobnych miejscowościach – trudno o dobry start dla młodych.

Zdobywcy nagrody PREMIERY 2017 na 7. Festiwalu Chrześcijańskie Granie.

 

KUBA KORNACKI I KANAAN

Kuba Kornacki powraca z solowym albumem TRZY SNY. Publika z koncertu premierowego z warszawskich Hybryd wyszła zachwycona. Kuba wraz z zespołem Kanaan wykona najpiękniejsze piosenki z nowej płyty. Do zobaczenia na 8.Festiwal Chrześcijańskie Granie 2018

Kuba Kornacki– absolwent krakowskiej PWST, trener i coach.Pisze książki dla dzieci („Ucho w opałach”) i dla dorosłych („Ogrody Bożych cudów”), scenariusze teatralne i filmowe, piosenki i tłumaczenia piosenek. Od kilku lat jest też liderem grupy Kanaan, gdzie współpracuje z niesamowitymi muzykami, tworząc różnorodne projekty muzyczne. Jego pierwsza płyta autorska, „Tato”, wydana pod szyldem Kanaanu, zdobyła na festiwalu Debiuty 2013 w Warszawie wszystkie możliwe nagrody.

Nagroda: PREMIERA 2018 za album TRZY SNY na 8.FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE

 

WYRWANI Z NIEWOLI/ HERES

Na 8. Festiwalu Chrześcijańskie Granie zagra jeden z najpopularniejszych chrześcijańskich składów hip-hopowych w Polsce.Wyrwani z Niewoli / Heres po raz drugi na naszym festiwalu.

Jacek „Heres” Zajkowski jest częścią projektu Wyrwani z Niewoli, w którym razem z Piotrem Zalewskim jeżdżą od kilku lat po całej Polsce z koncertami profilaktycznymi i estradowymi. Próbują przeciwdziałać różnym formom uzależnień i zniewoleń, pokazując moc Miłosierdzia Bożego rozlewającego się w ich życiu. Co roku trafiają do tysięcy ludzi, używając muzyki jako nośnika Dobrej Nowiny.

WYRWANI Z NIEWOLI/HERES zwyciężyli w ankiecie festiwalowej na ulubiony zespół ostatniego roku.

 

KS.ANDRZEJ DANIEWICZ / LA PALLOTINA

Na 8. Festiwalu Chrześcijańskie Granie zobaczymy i poznamy ks. Andrzeja Daniewicza. Krótkie uwielbienie będzie miało miejsce 25 listopada na zakończenie festiwalu na Arenie Ursynów.

Ks. Andrzej z zespołem La Pallotina w styczniu 2018 wydał album “Miłość nad Wisłą” (CZWARTY ALBUM!). Jest autorem kompozycji i tekstów oraz głównym wykonawcą na albumie. Pozostali współtwórcy to Witek Wilk, perkusista i producent, Dominik Sławiński, basista i wokalista oraz Piotr Szewczenko, gitarzysta. Zespół działa od 2005 roku i jest klasyfikowany jako wykonawca chrześcijańskiego rocka.

KS. ANDRZEJ DANIEWICZ JEST GOŚCIEM SPECJALNYM 8.FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE

 

 

DEBIUTY 2018

S.JULITA ZAWADZKA

S.Julita Zawadzka – należy do Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Jak przyznała dla portalu Aleteia Polska: „Kiedy mam jakiś problem, coś się dzieje w moim życiu, Pan Bóg podsyła mi jakiś utwór, który pomaga mi przetrwać”. Wśród ulubionych zespołów wymienia La Pallotinę i TGD. Swoją twórczość traktuje jako misję ewangelizacyjną: “to nowa ewangelizacja i cieszę się że mogę być skromnym narzędziem w ręku Boga. Moim wielkim pragnieniem jest zrealizowanie tego projektu, dzięki któremu będę mogła ukazać Wam miłującego Boga, który troszczy się o każdego z nas.” – pisała na portalu polakpotrafi.pl.

S.Julita Zawadzka do konkursu DEBIUTY 2018 została wytypowana przez LISTĘ Z MOCĄ.

 

LET HIM RUN

LET HIM RUN – polski zespół grający muzykę chrześcijańską z gatunku „praise&worship”, założony w 2017 roku przez Marcina Pawełka (guitar, vocal), Rafała Hilbrychta (bass) i Dominika Cendrzaka (drums). W dniu 13 października 2017 roku zespół wydał swój premierowy singiel pt. „Czekam”, który zdobył pierwsze miejsce w dwóch listach przebojów: w 310 notowaniu „Listy z mocą” (26.10.2017) i 167 notowaniu „Złotej dziesiątki Radia Warszawa” (24.11.2017). Na początku 2018 roku do składu dołączyli: Natalia Sołtysek (vocal) i Mieszko Krzyś (guitar, vocal). Drugi singiel zespołu pt. „W imię Twoje” ukazał się 23 marca 2018 roku i również zdobył pierwsze miejsce w 335 notowaniu “Listy z mocą” (26.04.2018). Kolejnym krokiem będzie nagranie pierwszego albumu.

LET HIM RUN do konkursu DEBIUTY 2018 został wytypowany przez FUNDACJĘ CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE

 

 

DUŻA RAJSKA KAWA

ZESPÓŁ O SOBIE: Jesteśmy młodym, siedmioosobowym zespołem trudniącym się wykonawstwem muzyki w klimacie Krainy Łagodności. Działamy pod nazwą Duża Rajska Kawa. Współpracę ze sobą rozpoczęliśmy w minionym 2017 roku, choć prywatnie znaliśmy się już wcześniej. Poruszeni tekstami wierszy z tomiku „Niech radują się Tobą dobre Anioły” krakowskiej poetki, pani Ewy Stadtmüller, postanowiliśmy ubogacić je o odsłonę muzyczną. Pracując nad utworami z coraz większym zaangażowaniem, podjęliśmy decyzję, że to nie będzie nasz jedyny wspólny projekt. Chcemy nadal z pełnym profesjonalizmem, tworzyć poezję śpiewaną na wysokim poziomie i regularnie koncertować.”

 

DUŻA RAJSKA KAWA do konkursu DEBIUTY 2018 został wytypowany przez PLEBISCYT PUBLICZNOŚCI

WSPIERAJ NAS

Festiwal Chrześcijańskie Granie to duża inicjatywa wymagająca pracy rąk wielu wolontariuszy oraz środków finansowych na organizację. Polecamy się Waszej modlitwie, a także wsparciu finansowemu. Nawet jeśli możesz tylko 10, 30 złotych miesięcznie – każda kwota jest cenna, a Ty możesz zostać ambasadorem dobrej muzyki. Jeśli nie masz nawet tyle – udostępnij tę stronę na swoim profilu facebookowym oraz wyślij mailem do znajomych. Bardzo nam pomożesz!

WPŁAĆ ON LINE – WYBIERZ KWOTĘ:

10 zł.
30 zł.

50 zł.

100 zł.

1000 zł.

albo dowolną kwotę poprzez przelew tradycyjny:

Fundacja „Chrześcijańskie Granie”, Dewajtis 3, 01-815 Warszawa. Numer konta:

46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

 

To dzięki Tobie możemy organizować wydarzenia, które zmieniają scenę muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Każda złotówka przekazana poprzez fundację Chrześcijańskie Granie pomnaża dobro za co serdecznie, gorąco dziękujemy!

 

 

Scroll to Top