MAGDA FRĄCZEK i LOVE STORY– to młodzi, bardzo twórczy artyści, wprowadzający świeży powiew na szeroko pojmowanym tzw. rynku muzycznym. Ich pragnieniem jest dzielenie się osobistym doświadczeniem walki o prawdziwą, czystą miłość – czystość przedmałżeńską, czystość serca. Wraz z ukazaniem się studyjnej płyty, Ogólnopolska Lista Przebojów Muzyczne Dary, okrzyknęła zespół Debiutem Roku 2010, wręczając zespołowi nagrodę Złotego Gonga w tej kategorii.W roku 2011 otrzymali tytuł – Debiut roku – w konkursie DEBIUTY organizowanym przez Dobre Miejsce i Chrześcijańskie Granie. W czerwcu 2013 roku Magda Frączek wydała bardzo dobrze przyjętą, solową płytę „Effatha”.
STRONA B – to pięcioosobowa formacja muzyczna powstała w 2008 roku, w swej twórczości poruszająca się po dźwiękach szeroko pojętej muzyki rockowej.Teksty inspirowane rzeczywistością i Pismem Świętym nawiązują do codziennych wyborów, jakie stawiane są na drodze człowieka-katolika.Stąd też nazwa zespołu. Symbolizuje ona „dwie drogi” , o których mowa w Księdze Powtórzonego Prawa: „(…) kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo”.W kwietniu zespół zwyciężył w ogólnopolskim konkursie Debiuty 2012, a pod koniec października 2012 ukazał się ich debiutancki krążek, będący podsumowaniem kilkuletniej działalności.
Twoje Niebo – tworzą „licealiści, studenci i trochę wcześniej urodzeni”. Jest ich około czterdziestki – wokalistów i instrumentalistów. Aranżami zajmuje się Paweł Gorczyca – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Przemyślu. Sekcją instrumentalną dowodzi Józefa Rusinowski – student Akademii Muzycznej w Krakowie, który również jest kompozytorem utworów dla zespołu. Nad całością pieczę sprawuje o. Mariusz Wójtowicz OCD, który również tworzy większość tekstów. Wśród takiej różnorodności osób tworzących zespół musi być również miejsce dla różnorodności tworzonej i wykonywanej muzyki. W twórczości Twojego Nieba przeplatają się i współbrzmią takie gatunki jak: jazz, gospel, blues, reggae, soul, pop oraz poezja śpiewana.
Znakiem rozpoznawczym zespołu, jak sami o sobie mówią, jest „spontaniczność i żywiołowość, a zarazem głębia tekstów wykonywanych utworów wraz z ich niekonwencjonalnymi, autorskimi aranżacjami”.
Zespół koncertuje i bierze udział w różnych projektach ewangelizacyjnych, ale ta działalność nie odrywa ich od najważniejszego: od posługi podczas liturgii. Zespół swoją muzyką dopełnia niedzielne Eucharystie, ważniejsze uroczystości a przede wszystkim liturgię Triduum Paschalnego w przemyskim kościele przy klasztorze Karmelitów Bosych. Dotychczasowe sukcesy zespołu:
Grand Prix na XIX Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej HOSANNA w Siedlcach, III miejsce na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej MARANATHA w Świdniku, nominacja do plebiscytu Gościa Niedzielnego i Chrześcijańskiego Grania – Płyta Roku 2012
Płyty: Twoje Niebo „dzień po dniu”
Hiob – 2 maja 2013 odbyła się oficjalna premiera długo oczekiwanej płyty „Styl Południowo-Wchodni” Hioba czyli Tomka Karenko. Prezentacja krążka odbyła się w Tarnowie. – Ta płyta to spełnienie mojego ogromnego marzenia! – mówi Hiob.Hiob powstał na skutek tragicznego wydarzenia, jakim w grudniu 2011 stała się dla rodziny Tomka strata dziecka – od tej traumy to wszystko się zaczęło.
Hiob o sobie: „Nazywam się Tomasz Karenko. Mam 32 lata. Jestem Katolem, mężem mojej żony, tatem naszej córki, wokalistą i tekściarzem w kilku projektach muzycznych. To moje kolejne podejście do napisania tego świadectwa. Poprzednie mogłoby mieć pewnie ze 30 stron, gdzie zawarłem z grubsza swoje życie. Przejście przez labirynt, przez upadki. Życie w ciepłym bezpiecznym szambie, choć na dłuższą metę śmierdzącym i niewygodnym. O swojej hipokryzji i próbie oszukania Pana Boga, a tak naprawdę najbardziej samego siebie.”
PANdamusic tworzą: Renia Barańska – liderka zespołu, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, Rafał Czarnecki – instrumenty klawiszowe, Marcin Bystrzycki – gitary, Łukasz Czarnomski – gitary, Łukasz Puła – gitara basowa, Maciej Ziemba – perkusja, Marcin Kojder – instrumenty perkusyjne. Zespół z biegłością i rozwagą, wykorzystuje różnorodne możliwości brzmieniowe aranżując utwory zawierające elementy muzyki pop, funk, soul, rock i jazzu. PANdamusic wypracowuje swój niepowtarzalny styl muzyczny czerpiąc inspirację z muzyki całego świata.Już w pierwszym roku swojej działalności zagrali kilkanaście koncertów, co zmotywowało ich do nagrania debiutanckiej płyty „TAM TAM”. W roli producenta i realizatora pracę przy płycie wspomagali najlepsi z branży Paweł Zarecki (Anna Maria Jopek, Mietek Szcześniak, TGD, Natalia Niemen) i Sławek Gładyszewski (Natalia Kukulska, Anita Lipnika & John Porter, Voo Voo, Monika Brodka). Premiera płyty odbędzie się w pierwszym kwartale 2013 roku. Zespół PANdamusic to profesjonalni, utalentowani muzycy tworzący nieprzeciętne brzmienia, energiczne piosenki z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik muzycznych i technicznych. Wzięli udział w Ogólnopolskim Festiwalu „Maranatha” i wyjechali z niego z nagrodą główną oraz nagrodą publiczności. Zostali zauważeni i zaproszeni do koncertu Debiuty Chrześcijańskie Granie 2012.
Porozumienie – projekt, który zrodził się na pielgrzymiej ścieżce, u początków XXI w., od początku postawił sobie jasno sprawy i cele: konkretna, osobista modlitwa + muzyka. Jednak ogromne rozbieżności w tematach muzyki kilkakrotnie rozbijały kapelę w drobny mak… pragnienie modlitwy okazało się mocniejsze od sporów – i pewnego dnia, przy kolejnej próbie – trafili – dźwięk, po dźwięku kolejne piosenki zaczęły „do siebie pasować, kleić się ze sobą”. Nie cisnęło się do głowy inne słowo, jak „porozumienie”… tak też kapela nazwała się w 2003 roku. I tak też porozumiewają się z bożą pomocą od 10 lat. Muzyka – to dużo gitarowych brzmień plus dużo harmonii wokalnych, trochę grunge, trochę punk, trochę pop rock… można ich wpisać w szeroko pojęty, popularny w USA nurt „praise rock” – którego (podobno) w Polsce są pionierami. W roku 2013 zespół wydał płytę – projekt „Spacer po linie”, a 1 września odbyła się premiera studyjnego albumu „VERY!FIKACJA„.
Kuba Kornacki & Kanaan – grupa obecnie pracuje nad płytą długogrającą pod tytułem „Tato”, któr ukarze się pod koniec września. Autorem tekstów i muzyki jest Kuba, który również śpiewa. Z Kubą współtworzy i śpiewa żona Małgosia.
O swoich utworach autor mówi, że są jakby fotografią jego spotkania z Bogiem – bardzo często nowe inspiracje, czy nawet gotowe teksty, pojawiają się w przestrzeni modlitwy osobistej. Mówi również, że „muzyka powinna rozbijać ludzkie twierdze” – te słowa przytoczył Łukasz Sośniak (Gospel Box). Cóż to są owe „ludzkie twierdze”? Nasz intelekt, nasz rozum i czysto rozumowe podejście do świata, nasza skomplikowana filozofia życia i ciągłe próby „odwracania kota ogonem”. Żyjemy w świecie, w którym „miłość jest uważana za przedmiot ewolucji, podobnej skrzydłom u ptaków i płetwom u ryb” (fragment mowy pożegnalnej Piotra Fronczewskiego dla Gustawa Holoubka przytoczonej przez Kubę). W którym człowiek kwestionuje wszystko i stawia się ponad wszystkim. Im bardziej jesteśmy sprawni intelektualnie, im bardziej polegamy na rozumie i nim ogarniamy świat, tym trudniej nam uwierzyć i przyjąć tę prawdę, że Bóg nas kocha. I dlatego możemy mu w każdej chwili powiedzieć TATO.
Na koniec parę słów od samego Kuby:
„Miłość Boża, której doświadczam, jest zaskakująca, twórcza, radosna, namiętna i szalona. I takie są te piosenki. Mówią o Bogu w sposób bardzo osobisty, wręcz intymny. Ale równocześnie są zaproszeniem dla każdego, aby odkrył taką przestrzeń intymnego spotkania z Odwiecznym Potężnym Bogiem, który postanowił zostać naszym Tatą.”
I parę słów o stylistyce utworów:
„Jest bardzo rozległa, poczynając od popowych i funkowych akcentów, poprzez utwory bliżej reagge, poprzez muzykę świata i brzmienia folkowe, łączące różne tradycje etniczne z bogatą symfoniczną fakturą, inspirowaną muzyką filmową Hansa Zimmera. Jest też ballada inspirowana średniowiecznymi tradycjami wędrownych trubadurów. A wszystko to przyprawione jazzową harmonią i wrażliwością muzyków.”
I jest to w pełni uzasadniony opis, bowiem muzycy współpracujący z Kubą to grono znanych osobowości muzycznych z wieloletnim doświadczeniem, biorących udział w wielu różnych projektach. Są to między innymi: Maciej Afanasjew – aranżacje, skrzypce, Grzegorz Nadolny – kontrabas, gitary basowe, Cezary Paciorek – akordeon, instrumenty klawiszowe, Szymon Damięcki – gitary akustyczne, elektroakustyczne i solowe, Waldemar Franczyk – instrumenty perkusyjne i wielu innych.