20 X 2019: Magda Anioł i Soudarion w Dobrym Miejscu. Rusza scena festiwalowa!

Magda Anioł – ikona polskiej sceny CCM – (Contemporary Christian Music) w maju 2019 wróciła na rynek fonograficzny z albumem „ODMAWIAM”. W październiku w kilku miastach Polski zaprezentuje album, który poświęcony jest tematowi różańca świętego. Podczas koncertów nie zabraknie przebojów. Wśród nich są utwory dedykowane Janowi Pawłowi II. „Lolek” i „Zaufaj Panu już dziś” weszły do kanonu muzyki chrześcijan. Bilety na koncert Magdy Anioł w Warszawie kupicie m.in. na:  www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

Koncert Magdy Anioł i supportującego ją zespół Soudarion zainauguruje scenę festiwalową zapowiadającą 9. Festiwal Chrześcijańskie Granie. Magda Anioł, której utwór „Zaufaj” towarzyszył św. Janowi Pawłowi II podczas jego przedostatniej wizyty w Polsce, po raz trzeci wystąpi w Dobrym Miejscu. Koncert artystki wpisuje się w 25- lecie pracy artystycznej.

 

 

GrajMY Chrześcijańskie Granie w Dobrym Miejscu – Magda Anioł oraz Soudarion
20 października 2019 r. godz.: 17.00.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, ul. Dewajtis 3.
Bilety – 44 zł (Miejsca nienumerowane – LICZBA MIEJSC OGRANICZONA)
dostępne on-line: na stronach Chrześcijańskie Granie, Dobrego Miejsca, Evenea oraz stacjonarnie w dniu koncertu przed wejściem do Auli.

 

 

 

 

MAGDA ANIOŁ

Na scenie chrześcijańskiej zadebiutowała płytą “Kiedy dusza śpiewa” dołączoną do kwartalnika “RuaH”. To między innymi za twórczość z pierwszego krążka artystka dostała nagrodę Tuba Dei dla wokalistki roku. Z kolejnej płyty “Ani oko, ani ucho” pochodzi Zaufaj, utwór towarzyszył św. Janowi Pawłowi II w jego ostatniej wizycie w Polsce. Nie jest obecna w mainstream’owych mediach. A jednak zagrała setki koncertów, nagrała dziesięć płyt, odebrała wiele ważnych nagród i już kolejne pokolenie śpiewa jej piosenki. I co najważniejsze – ta historia wciąż trwa. I nic nie zapowiada, by miała się skończyć. Zagrała m.in. w Toronto na Światowych Dniach Młodzieży. Kolejne albumy: “Do góry nogami”, “Naprawdę. Msza młodych” czy “Albo Albo” sprzedają się w tysiącach egzemplarzy. Janek Pospieszalski nazwał ją kiedyś ikoną polskiej muzyki chrześcijańskiej. A Marcin Jakimowicz napisał, że po Stanisławie z Alternatyw 4 to najbardziej znany polski Anioł. Od niespełna 20 lat obecna na polskiej scenie CCM. W maju 2019 wydała album „ODMAWIAM”

 

Soudarion
Grupa muzyczna założona przy śremskiej Farze przez ks. Marcina Lewandowskiego w 2009 roku. Soudarion to chusta, którą położono na twarz Jezusowi, w momencie złożenia do grobu. Była niejako pierwszym świadkiem zmartwychwstania Jezusa. Zespół tworzą: ks. Marcin Lewandowski, Paweł Karliński, Jan Stawiński, Jessica Karlińska, Monika Karlińska, Agata Tymel, Paweł Hemmerling, Paweł Wasiak, Krystian Włodarczak. Głównym celem ich działalności jest głoszenie wartości chrześcijańskich poprzez dobrą muzykę oraz radosne szerzenie Dobrej Nowiny. Soudarion został wybrany Debiutem 2015 podczas konkursu Debiuty 2015 w Warszawie, zdobył wyróżnienie podczas festiwalu “Bądź jak Jezus” a debiutancka płyta “Tylko miłość” została wybrana Chrześcijańską Płytą Roku 2015. Oprócz tego zagrał na wielu znanych festiwalach m.in. Campo Bosco, Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie/Wałczu/Bełchatowie, Festiwalu Chrześcijańskie Granie, Mariackiej Bless Night oraz na Śremsongu. Soudarion ewangelizuje podczas rekolekcji czy wielbień. Ich utwory możecie usłyszeć w największych rozgłośniach radiowych jak Trójka, Emaus czy Radio Warszawa.

 

 

 

 

Organizatorami wydarzenia są:
Dobre Miejsce
Fundacja Chrześcijańskie Granie
Parafia pw. bł. Edwarda Detkensa

Współorganizatorem wydarzenia jest: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Szczegóły na stronie www.dobremiejsce.org

Scroll to Top