Festival Chrześcijańskie Granie = Opole 2014?

amfiteatr_opole

W opolskim amfiteatrze zaczęły się pierwsze przymiarki.

Jesteśmy w trakcie Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Czy następny odbędzie się w amfiteatrze w Opolu?

– Nie mówię nie – mówi Michał Guzek , pomysłodawca i dyrektor Festiwalu – Opole to stolica. Znaczy … stolica polskiej piosenki; mają warunki i doświadczenie, myślę, że renoma Festiwalu by znacząco wzrosła – dodaje.

– To fantastyczny pomysł, będę się mocno modlił – cieszy się brat Mistyk (dawniej: Cecyliusz Mocny), członek wspólnoty pustelniczej mieszczącej się niedaleko Opola – zawsze wspieram, jak mogę tego typu inicjatywy, a że nie mogę dać wiele, to po prostu będę pościł dodatkowo.

Festiwal w Opolu to niezaprzeczalnie duma polskiej piosenki. Od lat składa się z pewnych stałych części. Czy podobnie będzie wyglądał opolski Festiwal Chrześcijańskie Granie?

Jedną z części Opola są debiuty. Sceniczne debiuty debiutantów podczas opolskich debiutów – byłoby pięknie – cieszy się dyr. Guzek – sami robimy taki koncert, mamy doświadczenie, wiec sądzę, że nie będzie problemu z przeniesieniem wydarzenia do Opola – dodaje.

A inne koncerty? Czy Chrześcijańskie Premiery się odbędą? – To dobry pomysł, to szansa dla scenicznych wyjadaczy, aby zaskoczyć nowymi kawałkami publikę, nie mniej zobaczymy – zastrzega dyr. Guzek – warto po prostu, aby to miało sens, by wielu widzów wzięło w tym udział, aby sie tak stało, całość powinna być w jakieś telewizji.

Czy Telewizja Publiczna byłaby gotowa pokazać takie wydarzenie na swojej antenie? Niestety, jak nieoficjalnie przyznaje DezInformacjom jeden z prezesów TVP „Przyszłość nie jest tak brązowa” – chodzi o to, że jednak nie mamy dobrej sytuacji w TVP, ludzie nie płacą abonamentu, a na takim Festiwalu to jednak nie zarobimy.

W takim razie jest może jakaś inna stacja, która chciałaby pokazać to wydazrenie? – Ależ oczywiście, wchodzę w to – deklaruje ojciec Tadeusz- dyrektor, prezes, kierownik, założyciel … wielu różnych rzeczy – moja stacja z chęcią pokaże to nawet na MUX 1, pod warunkiem, że się na niego dostaniemy. Chodzi o Multipleks, a nie o koncert. Może nawet sam mógłbym wystąpić w konkursie ze swoim zespołem, zagrałbym na gitarze. Mało tego – mogę nawet zwycięzcom konkursów zagwarantować pobyt w geotermalnym SPA, ponieważ ważne, aby czerpać wodę ze źródła. Dobrego.

 

geotermicznie

 

 

Na antenie stacji zostałyby pokazane wszelkie koncerty, a w konkursach widzowie mogliby głosować SMSowo. Może nawet widzowie mogliby wygrać jakieś nagrody, jednak na razie nie jest to pewne.

SuperJedynki – to kolejny punkt programu klasycznego Opola. – U nas jednak będą Złote Krążki – deklaruje szef Michał Guzek – najważniejsze jednak, aby krążki były … złote? (Przerywa nasz reporter) – Okrągłe – pointuje szef Festiwalu.

Na razie szef Festiwalu nie deklaruje się, że podczas zobaczyć „Wesołą Nowinę” kabaretu Widelec. Oni pokazują, że nawet Ewangelia jest dobrym materiałem na kabaret naprawdę na poziomie.

Jednak juz teraz szef Festiwalu deklaruje, że jeśli (O)Polski Festiwal Chrześcijańskie Granie za rok odbędzie się i odniesie sukces, to pomyśli nad stworzeniem Chrześcijańskiego Sopot Festiwal, gdzie nagrodą będzie Bursztynowi, o pardom, Chrześcijański Słowik, o mtóry będą walczyć artyści CCM z polski i zagranicy.

Primus Apriliusz, DezInformacje

Oto jest dla Was specjalne, festivalowe wydanie DezInformacji. Poza licznymi nawiązaniami do rzeczywistych osób, nie możemy potwierdzić żadnej z zawartych w tekście informacji. Ale w końcu po to są DezInformacje:)

Scroll to Top