Lista z Mocą ma 7 lat!

Lista z mocą obchodzi 7 lat istnienia. Program wpisał się w pejzaż polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej. Od początku lista wspiera konkurs Debiuty oraz festiwal  Chrześcijańskie Granie.

 

Powstała 18 września 2011 z inicjatywy ks. Piotra Osińskiego oraz Michała Guzka. Prezentowana początkowo tylko na antenie Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz (rozgłośni diecezji tarnowskiej), promowała debiutantów muzyki chrześcijańskiej. Z czasem jej zasięg poszerzał się o kolejne stacje radiowe. Nowej Listy z Mocą możecie słuchać w każdy czwartek o 20.10 na antenie RDN Małopolska i Nowy Sącz. Pozostałe rozgłośnie retransmitują program w inne dni. Pełna lista rozgłośni jest na stronie www.listazmoca.pl. Tam też można głosować na wybrane utwory.

 

Dzisiaj „Lista z Mocą” emitowana jest w 14-tu stacjach radiowych, którymi są: Katolickie Radio Podlasie, Katolickie Radio Fiat z Częstochowy, Via z Rzeszowa, Nadzieja z Łomży, Katolickie Radio Londyn, Doxa z Opola, SiedeM z Chicago, eM Kielce, RDN Nowy Sącz, RDN Małopolska, Głos z Pelplina, Ain Karim ze Skomielnej Czarnej. Listę emitują także rozgłośnie internetowe: nowohuckie.pl oraz profeto.pl

 

Podtytuł listy brzmi: „Debiuty i nie tylko!”, a jej mottem są słowa z Listu do Efezjan: „Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy.” (Ef 3, 20).

 

„Lista ma na celu promocję zespołów i solistów debiutujących na scenie muzyki chrześcijańskiej w Polsce, ale także wspieranie artystów już działających. Jest to wspaniała okazja, by zaprezentować znakomite osobowości i ich twórczość, która często pozostaje dla wielu słuchaczy nieznaną.” – mówił o liście jeden z prowadzących program – ks. Jacek Miszczak.

 

Co tydzień prezentowana jest dwudziestka najlepszych polskich przebojów muzyki chrześcijańskiej wybranych przez słuchaczy drogą mailową lub poprzez sms. W „poczekalni” listy prezentowane są propozycje, które mają szansę znaleźć się w złotej dwudziestce zestawienia. Wszystkie szczegóły znajdziemy na www.listazmoca.pl oraz na facebooku. Patronem prasowym „Listy z Mocą” jest Katolicki Miesięcznik dla Młodzieży „Wzrastanie”, a patronami internetowymi portale: chrzescijanskiegranie.pl oraz bosko.pl

 

Bardzo serdecznie zapraszamy zespoły i solistów tworzących muzykę chrześcijańską w Polsce do przysyłania swych nagrań pod adres: listazmoca@rdn.pl. Stacje radiowe w Polsce zapraszamy do współpracy. Twórcy listy przebojów bardzo chętnie udostępnią poszczególne jej wydania do emisji w innych stacjach radiowych.

 

Zapraszamy do głosowania na www.listazmoca.pl

 

tekst: x. Jacek Miszczak / RDN Małopolska

Scroll to Top