Już 5 października poznasz Twoje Niebo

[tube]JWD3uQ-nlaM[/tube]

Już tylko kilka dni do Festivalu. Będzie to ważny moment w Twoim życiu. Poznasz jakie jest naprawdę Twoje Niebo! Masz na to gwarancję na warszawskiej Woli, 5 października o 15.00. Przyjdź i się przekonaj!

 

Twoje Niebo tworzą „licealiści, studenci i trochę wcześniej urodzeni”. Jest ich około czterdziestki – wokalistów i instrumentalistów. Aranżami zajmuje się Paweł Gorczyca – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Przemyślu. Sekcją instrumentalną dowodzi Józef Rusinowski – student Akademii Muzycznej w Krakowie, który również jest kompozytorem utworów dla zespołu. Nad całością pieczę sprawuje o. Mariusz Wójtowicz OCD, który również tworzy większość tekstów. Wśród takiej różnorodności osób tworzących zespół musi być również miejsce dla różnorodności tworzonej i wykonywanej muzyki. W twórczości Twojego Nieba przeplatają się i współbrzmią takie gatunki jak: jazz, gospel, blues, reggae, soul, pop oraz poezja śpiewana.

Znakiem rozpoznawczym zespołu, jak sami o sobie mówią, jest:

„spontaniczność i żywiołowość, a zarazem głębia tekstów wykonywanych utworów wraz z ich niekonwencjonalnymi, autorskimi aranżacjami”.

Zespół koncertuje i bierze udział w różnych projektach ewangelizacyjnych, ale ta działalność nie odrywa ich od najważniejszego: od posługi podczas liturgii. Zespół swoją muzyką dopełnia niedzielne Eucharystie, ważniejsze uroczystości a przede wszystkim liturgię Triduum Paschalnego w przemyskim kościele przy klasztorze Karmelitów Bosych.

Dotychczasowe sukcesy zespołu: Grand Prix na XIX Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej HOSANNA w Siedlcach, III miejsce na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej MARANATHA w Świdniku, nominacja do plebiscytu Gościa Niedzielnego i Chrześcijańskiego Grania – Płyta Roku 2012.

twoje_niebo_www05

 

Swój debiutancki krążek zatytułowali „Dzień po dniu”, gdzie utwór po utworze pokazują, że mają ogromny potencjał. I trudno jednoznacznie ich zaklasyfikować. Mamy tutaj trochę popu, gospel, nieco chorałów. A nawet afrykańskich rytmów. Na krążku gościnnie wystąpili znakomici artyści: Ewa Uryga, Katarzyna i Andrzej Lampert oraz Janusz Szrom. Całość daje nam naprawdę ciekawą mieszankę. Warto czekać na następne płyty.

okladka_front

 

Przekazujemy więc zaproszenie i mamy nadzieję, że zdążą na tych rowerach do soboty.

 

Scroll to Top