ZESPOŁY 2016

6. Festiwal Chrześcijańskie Granie

W tym roku na scenie 6. Festiwalu Chrześcijańskie Granie pojawią się następujący wykonawcy:

NEW DAY

(zdobywcy Premiery Roku 2015 za utwór „Pod Prąd”)

NEW DAY to wyjątkowy zespół na scenie „muzyki dobrej”. Inspiracją do powstania zespołu stała się podróż do Afryki, w 2002 roku,Rafała Boniśniaka – lidera zespołu, perkusisty i kompozytora. Sam zespół powstał pół roku później, w styczniu 2003 roku. Od tamtego czasu zdobył uznanie publiczności zarówno w Polsce, jak i za granicą. Potwierdziło to ponad 800 koncertów a liczne festiwale, takie jak: Song of Songs w Toruniu w 2003 i 2004 roku, Festiwal Muzyki Dobrej w Warszawie w latach 2004 i 2005, czy Festiwal Stróżów Poranka w latach 2004-2006 w Chorzowie, oraz Festiwal Cantate Deo w 2005 i 2006 roku w Gliwicach, festiwal Dla Jezusa w 2007 roku, to tylko nieliczne przykłady wspaniałego przyjęcia grupy przez publiczność. Co więcej, w 2005 roku NEW DAY na specjalne zaproszenie organizatorów Światowych Dni Młodzieży wystąpił, jako główny reprezentant Polski w Kolonii, gdzie skandujący kilkusettysięczny tłum nie pozwolił mu zejść ze sceny?

Przez ten czas zespół wydał 10 płyt długogrających, z których pierwszy album „Tam-Tam i Tu” został doskonale przyjęty zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, a „Czarna Płyta” wydana w 2005 roku zdobyła tytuł Najlepszej Płyty Roku 2005. Wydana w 2006 roku 5 płyta zespołu, zatytułowana po prostu „PIĄTKA”, również odniosła ogromny sukces trafiając zarówno do wielu młodych jak i starszych słuchaczy, a piosenka „Tacy sami jak my” stała się hymnem Salezjańskiej młodzieży.

W 2008 roku ukazała się kolejna płyta „Kawa z mlekiem”. Po 5 letniej przerwie, najnowsza płyta zatytułowana NOWY DZIEŃ swoją premierę miała 10 maja 2014 roku w Krakowie. Teledysk do piosenki promującej płytę „NOWY DZIEŃ” (2014) otrzymał II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie. W tym samym roku ukazała się również płyta z kolędami „A Anieli grają!”  (2014) będąca znakomitym uzupełnieniem poprzednich lat kolędowania w całej Polsce.

28 listopada 2015 roku zespół NEW DAY otrzymał najważniejszą nagrodę w swojej historii – Złoty Krążek i statuetkę ufundowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę podczas V Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie.

MUODE KOTY

(Debiut 2016)

To świeża krew na chrześcijańskiej scenie. Nie mają na koncie wydanych płyt, nie stąpali po wielkich scenach, nie mają rzeszy fanów. Mają za to niezaprzeczalny talent! Są jak nieoszlifowane diamenty, jak perły wyciągnięte z bagna. Koty, które nie idą za stadem baranów, tylko kroczą pod prąd. To chłopaki, którzy przyznają się do Jezusa, co więcej chcą Go uwielbiać za pomocą rapu. Mimo młodego wieku, po wielu przejściach i niebezpiecznych zakrętach. Sex, drugs & Rock’n Roll! A teraz świadomi swojej słabości, oddają się w ręce Tego, który może wszystko! Panie i Panowie! Przed Wami Muode Koty!

Zostali wybrani Debiutem Roku 2016 i przygotowują się do wydania debiutanckiej płyty (listopad 2016), a dzięki koncertom już niedługo trzeba będzie zmienić opis grupy. Pojawiają się na coraz większych scenach (Festiwal Gospel w Gniewie, Bądź jak Jezus w Mysłowicach oraz, a ludzie pytają „kiedy pierwszy krążek?”. Poznacie ich lepiej w naszym wywiadzie: Diamenty szlifowane w rytmie rapu

„Zdobycie tytułu Debiutu 2016 to dla nas ogromna szansa na „wybicie” się i rozpoczęcie wspaniałej przygody na większą skalę, jaką jest głoszenie Dobrej Nowiny przez muzykę! Niesamowite doświadczenie! Pierwszy raz Muode Koty stają na dużej scenie, w pełnym składzie, na ogromnej chrześcijańskiej imprezie, a w efekcie ich połowa publiczności pod sceną uwielbia Boga. I jednocześnie świetnie się bawi! Wow!” – mówi Michał PAX Bukowski.

Obecnie zespół tworzą:

Tomasz HIOB Karenko
Michał PAX Bukowski
Fabian FALAMIR Kural
Dominik KNOPEK Knop
Jakub ERDOIGREKBEIA Rosa
Lukasz DJ ANEM Gąszcz

MICHAŁ RASSEK

(zwycięzca konkursu Non-Stop CCM w Mysłowicach)

Michał Rassek – młody songwriter i gitarzysta z Poznania. Muzycznie łączy gitarowego rocka z nastrojowym przekazem gitary akustycznej, utrzymując całość swojej twórczości w tematyce gospel. Podczas gdy piosenki powstają od kilku lat, dopiero rok temu uformowała się grupa muzyków, z którymi Michał dzisiaj współpracuje.

Skład zespołu:

Michał Rassek // wokal + gitara //
Tymek Śnieżek // gitara elektryczna //
Paweł Ludwiczak // Bas //
Jakub Ziemba // Perkusja

 

 

Koncert Premiery 2016

Odbędzie się 20 listopada (trzeci dzień festiwalu Chrześcijańskie Granie) o godzinie 17.00. Publiczność zgromadzona przy ul.Dewajtis 3 w Warszawie przyzna w głosowaniu swoją nagrodę – Złoty Krążek. W tym roku w konkursie usłyszymy:

Gospel Rain – „Nigdy nie będziesz sam”

Wieczny – „Jedno teraz”

Teresa 500 – „Cierpliwość zwycięża”

Ubiegłoroczną edycję Koncertu Premiery Festiwalu Chrześcijańskie Granie zwyciężył zespół New Day. Zaproszenia na wydarzenia można otrzymać poprzez stronę www.odpalprojekt.pl oraz poprzez wpłaty na konto fundacji „Chrześcijańskie Granie”.

 

Gospel Rain

Utwór  „Nigdy nie będziesz sam” pochodzi z ostatniej płyty  Gospel Rain „Ogień”. Album to nowy projekt muzyczny zespołu i chóru GOSPEL RAIN. Płyta powstała na 25 – lecie zespołu. „Utwory na płycie przede wszystkim  są bardzo osobistym wyznaniem wiary w OGIEŃ miłości i wszechmocy Boga.” – o albumie pisze zespół.

Teresa 500

To projekt muzyczny towarzyszący 500 lecia urodzin św. Teresy od Jezusa. W zespole usłyszymy m.in. członków zespołu Twoje Niebo. „Doświadczenie bliskości Boga spisane przez św. Teresę od Jezusa oraz innych Świętych Karmelu,któremu nadaliśmy harmonię dźwięków i rytmów.Nasze koncerty to nie tylko dobra muzyka – to Święci,którzy mówią o swojej przyjaźni z Bogiem poprzez muzykę.” – tak piszą o projekcie twórcy na stronie teresa500.pl. Teresa 500 wystąpi w składzie Dominika Kontny – wiolonczela, wokal oraz Jakub Blokesz – wokal, gitara i kompozycja. Wykonawcy zaprezentują utwór: „Cierpliwość” z albumu „Bóg sam wystarczy”.

 

Wieczny

Utwór  „Jedno teraz” z płyty „W górę”to najważniejszy utwór na płycie. To czyste świadectwo. W dobie powszechności rozwodów, gdy stały się one panaceum na kłopoty w małżeństwach, gdy prościej jest się rozejść niż naprawić, historia o której opowiada utwór jest dowodem że Bóg może naprawić wszystko nawet dawno juz rozpadłe małżeństwo, wystarczy tylko mu sie oddać .Refren jest żywcem wycięty z Ewangelii, gdzie autor cytuje Jezusa w kwestii nierozerwalności małżeństwa. „Jedno teraz” to historia mojego małżeństwa .Opowiadam jak dzięki Bogu udało mu się zejść ponownie z żoną po ośmiu latach od rozwodu.  – mówi o piosence Wieczny.

 

ZDOBĄDŹ ZAPROSZENIA:

1. wpłać ile możesz: 30, 50 lub więcej (pieniądze w całości idą na organizację Festiwalu)
2. napisz ile potrzebujesz zaproszeń
3. przyjdź – odbierz zaproszenia na miejscu i świętuj razem z nami!

Dane do przelewu:
46 1050 1012 1000 0090 3065 9909,
Fundacja „Chrześcijańskie Granie”
ul.Dewajtis 3, 01-815 Warszawa
(tytułem: darowizna na cele statutowe.festiwal.[liczba zaproszeń])

Theme by Anders Norén